Ogólnopolski Turniej Montażystów „Mistrzowie Montażu”

W Kazimierzu Dolnym 10 września 2011r. odbył się Ogólnopolski Turniej Montażystów – „Mistrzowie Montażu”. W zawodach wzięło udział prawie 30 ekip montażowych z całej Polski, a ich prace oceniali specjaliści z warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej i największych firm z branży, w tym Seleny SA, która była także merytorycznym partnerem Turnieju.

W pierwszym etapie uczestnicy wzięli udział w części teoretycznej, odpowiadając na pytania związane z prawidłowym montażem okien. Pytania oparte były w dużej części na „Poradniku jak montować ciepłe okna”, współprzygotowanym przez pracowników Seleny SA. Drugi etap Turnieju miał już charakter praktyczny, a konkursy związane były z montażem. Warto dodać, że dla komisji turniejowej nie liczyła się szybkość montażu, ale jego zgodność z zaleceniami ITB.

Wśród członków turniejowego jury, znalazł się m.in. jeden z najbardziej znanych polskich montażystów i jednocześnie alpinistów – Romuald Sadowski, który wraz z Michałem Michnowiczem zasłynął zamontowaniem okna przy użyciu piany TYTAN PROFESSIONAL, na półce skalnej najwyższego szczytu Ameryki Południowej: Aconcagua (6962 m n.p.m).

Pomysł na zorganizowanie Turnieju „Mistrzowie Montażu” jest odpowiedzią na coraz większe oczekiwania polskich klientów, którzy chcą nie tylko mieć okna wysokiej jakości, ale też chcą, by były one estetycznie i fachowo zamontowane. Od ekipy montującej okna czy drzwi, klienci indywidualni oczekują przede wszystkim precyzyjnego montażu, fachowej porady i gwarancji na usługę. Jeśli dodać do tego stałe podnoszenie jakości produktów przez producentów stolarki oraz systemów mocujących, to przed montażystami pojawia się konieczność nieustannego podnoszenia kwalifikacji.

– Dla klienta indywidualnego montaż stolarki budowlanej jest często bardzo dużym wydatkiem – mówi Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA. – Prawidłowo zamontowane okna powinny uchronić przyszłego użytkownika przed nieprzewidywanymi kosztami, które wynikają z błędów montażu czy też zastosowania nieodpowiednich materiałów. Dlatego wiedza montażysty i jego umiejętności są tu kluczowe – dodaje prezes Andrzej Ulfig.

To dlatego firma Selena SA została nie tylko partnerem merytorycznym Turnieju „Mistrzowie Montażu” i jednym ze sponsorów, ale też w trakcie turnieju prowadziła punkt doradczy dotyczący prawidłowego montażu, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników imprezy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu