NetSprint.pl dostarcza rozwiązanie adserwerowe dla NK

NK w oparciu o platformę adserwerową od NetSprint.pl wprowadza nowy produkt reklamowy, który pozwoli klientom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw wykorzystać potencjał społeczności internetowych. Bardzo prosty mechanizm zakupu reklamy oraz jasne kryteria targetowania, a także czytelny model rozliczeń – to tylko niektóre z opcji dostępnych na platformie reklamowej przygotowanej dla NK przez NetSprint.pl. W ramach umowy o współpracy NK i NetSprint.pl reklamodawcy Adkontekst będą również mogli emitować swoje kampanie na powierzchni reklamowej nk.pl.

Nowa usługa nk.pl daje reklamodawcom możliwość precyzyjnego dotarcia do grupy docelowej określonej poprzez kryteria demograficzne, takie jak płeć, wiek czy lokalizację. Mogą oni decydować również o poziomie ceny za kliknięcie, jaki gotowi są zapłacić. O emisji ich reklamy decyduje mechanizm aukcji, tzn. im wyższa cena za kliknięcie, tym większe prawdopodobieństwo emisji ich reklamy. Cena minimalna w systemie to 10 gr. netto.

Umowa z NetSprint.pl zakłada systematyczny rozwój platformy. Jeszcze w tym roku zostanie wprowadzony moduł samoobsługowy umożliwiający samodzielne zakładanie i zarządzanie kampanią reklamową nawet przy bardzo niskim budżecie. Dzięki temu reklamodawcy będą mogli promować zarówno swoje produkty zarówno na NK, jak i na serwisach zewnętrznych. Rozwijane będą mechanizmy targetowania i optymalizacji emisji reklam. W wyniku zawartej umowy również reklamodawcy sieci Adkontekst będą mogli w prosty sposób rozpocząć swoją emisję na portalu nk.pl.

„Reklamy zarządzane przez Klientów mają formę boksów tekstowo-graficznych, które komponują się z szatą portalu, dzięki czemu nie są inwazyjne. Reklamodawcy mogą decydować o poziomie ceny za kliknięcie, jaki są gotowi zapłacić – o emisji ich reklamy rozstrzygnie mechanizm aukcji. Cena minimalna w systemie to 10 groszy netto” – opisuje propozycję Marcin Dobrzyniecki, pełnomocnik zarządu ds. przychodów i business development w NK.

„Bardzo mocno wierzymy, że współpracując z NK uda nam się stworzyć unikalny produkt reklamowy zarówno dla dużych, jak i najmniejszych reklamodawców. Chcemy zaangażować w ten projekt całe nasze doświadczenie zdobyte dotychczas rozwoju systemów reklamowych zarówno w Polsce, jak i poza nią, tak aby produkt stawał się jak najbardziej przyjazny dla użytkowników i reklamodawców. Cieszymy się też z faktu, że dzięki naszej współpracy reklamodawcy Adkontekst będą mogli łatwo zaistnieć na największym polskim portalu społecznościowym.”- komentuje Artur Banach, Prezes Zarządu NetSprint.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu