Gwiazdorskie powożenie

14 edycja zawodów Lewada Art Cup za nami. 3 i 4 września do Zakrzowa przyjechali znani polscy artyści, aby wziąć udział w Jeździeckich Mistrzostwach Gwiazd. Jednym z partnerów wydarzenia była firma Chapel Parket Polska.

Mistrzostwa Gwiazd rozgrywane są z inicjatywy znanej prezenterki telewizyjnej Katarzyny Dowbor oraz Andrzeja Sałackiego, menadżera i trenera Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski w konkursach ujeżdżania.

Art Cup na stałe wpisał się w kalendarz imprez i co roku gromadzi tłumy publiczności, które podziwiają swoich ulubionych artystów. W tym roku do Zakrzowa przybyli m.in. Agnieszka Fitkau- Perepeczko, Julia Pietrucha, Anna Powierza, Krystyna Kołodziejczyk, Elżbieta i Krzysztof Zanussi, Robert Gonera, Czesław Lang, Henryk Sawka, Marek Siudym, Wojciech Dąbrowski, Maciej „Gleba” Florek, Juliusz Ursyn-Niemcewicz i Roch Siemianowski. Na mistrzostwa przybyła także Ludgarda Buzek. Impreza odbywała się pod  patronatem Marszałek Województwa Opolskiego Józefa Sebesty.

– Jazda konna jest sztuką, a koń jest niezłym aktorem. Potrafi iść cudownym hiszpańskim krokiem, wlec nogami jak zmęczony staruszek, stanąć dęba. To wspaniałe rzeczy, o których można się przekonać m.in. właśnie tu, w Zakrzowie. W tego typu imprezy warto się angażować, ponieważ organizują je entuzjaści. A życie w ogóle opiera się na takich ludziach. Nudziarze nie posuną świata naprzód, a entuzjaści tak – powiedział Krzysztof Zanussi, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów i miłośnik koni, który w tym roku gościł w Zakrzowie.

Art Cup to połączenie spotkania towarzyskiego z rywalizacją sportową. – To niesamowite, że impreza, która już po raz 14 odbywa się według ściśle określonego, powielonego programu jest cały czas energetyczna. Nie ma miejsca na nudę i – co najważniejsze – ciągle mam ochotę tu przyjeżdżać. To jest święto konia w najlepszym znaczeniu tego słowa – powiedział Marek Frąckowiak, który do Zakrzowa przybywa od 14 lat. Aktor przyznał, że datę kolejnych mistrzostw wpisuje do kalendarza już na początku roku.

Gwiazdy mierzyły się w trzech konkurencjach jeździeckich. W tym roku w ujeżdżaniu ex aequo pierwsze miejsce zajęły aktorka Anna Powierza oraz Katarzyna Dowbor. Laureatem konkursu skoków przez przeszkody został Maciej „Gleba” Florek, zwycięzca I edycji telewizyjnego programu „You can dance”. W powożeniu najlepszy okazał się śpiewający duet Juliusz Ursyn-Niemcewicz i Katarzyna Pluta.

Rywalizacja przebiegała w przyjacielskiej atmosferze. Gwiazdy dopingowały się wzajemnie, udzielały wskazówek, a po występach dzieliły się wrażeniami z publicznością. Nie zabrakło także akcentów humorystycznych i niespodzianek dla widzów. Tuż po udziale w konkursie powożenia swoje umiejętności wokalne zaprezentowali Juliusz Ursyn-Niemcewicz a także Krzysztof „Elvis” Bielecki.

Statuetki „Lwy Lewady” otrzymali w tym roku Emilia Krakowska, Bogdan Kalus i Sylwester Maciejewski. Katarzyna Dowbor uhonorowana została nagrodą specjalną firmy Chapel Parket Polska. Inicjatorka zawodów Art Cup nie kryła radości związanej z uczestnictwem w kolejnej edycji imprezy. – Panuje tu atmosfera taka, jak była na początku, czyli radości, spontaniczności i to mi się bardzo podoba – tak swoje wrażenia z tegorocznego pobytu w Zakrzowie podsumowała Katarzyna Dowbor. Prezenterka nie kryła zadowolenia z obecności sponsorów, dzięki którym organizacja mistrzostw jest możliwa.

– Konie są przepięknymi zwierzętami, pełnymi szlachetnego piękna i elegancji. To prawdziwa przyjemność obserwować efekty współpracy człowieka z koniem. Wszystko wygląda tak naturalnie, a jest przecież nie lada sztuką. Jeździectwo to wspaniała dyscyplina sportowa, która wpisuje się w sposób myślenia o naszych produktach, stąd też nasza obecność w Zakrzowie, jako sponsora – mówi Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska, produkującej stylizowane podłogi dębowe. – Byłem na mistrzostwach kilka razy jako widz. Cieszę się, że w tym roku zaangażowaliśmy się w to fantastyczne wydarzenie jako sponsor – dodaje Sebastian Kos, który też miał przyjemność wręczyć nagrodę Katarzynie Dowbor.

Uczestnicy Art Cupu mieli okazję zapoznać się z próbkami podłóg Chapel Parket. Firmowa ekspozycja cieszyła się sporym zainteresowaniem artystów. – To dla nas ogromna satysfakcja – zapewnia ekspert Chapel Parket Polska.

Lewada Art Cup to nie tylko emocje sportowe. Dla publiczności przygotowano szereg wydarzeń towarzyszących. Goście mogli podziwiać pokazy jeździeckie, m.in. hiszpańskiego stylu jazdy Doma Vaquera. Nie zabrakło także dobrej muzyki – publiczność bawiła się na koncertach Zbigniewa Wodeckiego oraz zespołów Czerwony Tulipan i Tree Gees. W Zakrzowie wystąpił także Czesław Jakubiec (kabaret Tenor). Uwieńczeniem pierwszego dnia mistrzostw był fantastyczny pokaz pirotechniczny.

Kolejna odsłona Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd już za rok. Będzie to jubileuszowa, 15 edycja zawodów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu