BPSC piątym dostawcą systemów wspomagających zarządzanie w Polsce

BPSC SA awansowało na 5 pozycję w zestawieniu największych dostawców aplikacji biznesowych EAS (Enterprise Application Software) w Polsce. Według najnowszego raportu IDC „Poland Enterprise Application Software Market 2011 – 2015 Forecast and 2010 Vendor Shares” dynamika rynku oprogramowania dla biznesu wyniosła w 2010r. 14,7%.

Analitycy IDC podkreślają wyraźny awans BPSC do czołówki dostawców oprogramowania EAS w Polsce. Producent systemów Impuls 5 oraz mHR zakończył poprzedni rok z przychodami na poziomie 9,57 mln dol. i 4,2% udziale w rynku. Tak dobry wynik był według ekspertów IDC możliwy dzięki licznym aktualizacjom oprogramowania u dotychczasowych klientów, ciągłym udoskonaleniom oprogramowania HRM oraz coraz bardziej zaawansowanym funkcjonalnościom. O sukcesie BPSC zdecydowała również skala wdrożeń – ponad 50% miało miejsce u klientów zatrudniających powyżej 500 pracowników.

– W kolejnych raportach rynkowych dostawców oprogramowania wspomagającego zarządzanie systematycznie pniemy się w górę. Piąta pozycja jest odzwierciedleniem popularności systemu Impuls 5 zarówno wśród nowych, jak i dotychczasowych klientów BPSC. Znaczącą grupę naszych klientów stanowią w dalszym ciągu duże i średnie przedsiębiorstwa. Rośnie również rola oprogramowania mHR w ofercie BPSC. Pozwoliło to nam udanie rywalizować na rynku zdominowanym dotychczas przez rozwiązania firmy TETA. Wyniki po pierwszym półroczu 2011 pozwalają zakładać, że ten trend zostanie podtrzymany – podsumowuje Rafał Orawski, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych w BPSC SA.

W pierwszym półroczu 2011 spółka odnotowała ponad 35% wzrost wartości przychodów w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Poprawiła również zyskowność przedsiębiorstwa, czego dowodem jest wzrost EBITDA o prawie o 150%.

Jak zauważają autorzy raportu, w zeszłym roku na rynku aplikacji biznesowych nastąpiło wyraźne odbicie po rozczarowującym roku 2009. Wartość sprzedaży osiągnęła 222,26 mln dolarów, a dwucyfrowy wzrost w stosunku do poprzedniego roku przekroczył oczekiwania analityków.

– Wzrostowi rynku aplikacji biznesowych sprzyjały rosnące wskaźniki gospodarcze, dzięki czemu firmy odmroziły budżety na inwestycje w informatyczne wsparcie zarządzania. Na wdrożenia zaawansowanych rozwiązań aplikacyjnych zdecydowało się wiele instytucji publicznych, co dodatkowo korzystnie wpłynęło na dynamikę rynku po kryzysowym roku 2009 – powiedział analityk IDC Tomasz Słoniewski, cytowany w raporcie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu