Avia Solutions Group najlepszą międzynarodową firmą transportową w Rosji

Avia Solutions Group, holding spółek lotniczych, otrzymała nagrodę międzynarodową nagrodę przemysłu transportowego „Złoty Rydwan” za wybitne osiągnięcia w Rosji. Nagroda została wręczona Gediminasowi Ziemelisowi, Prezesowi Zarządu Avia Solutions Group, 12 września br. na Kremlu w Moskwie.

– Bardzo cenimy sobie fakt, że Avia Solutions Group została uhonorowana międzynarodową nagrodą przemysłu transportowego „Złoty Rydwan”. Ten rok, jak dotąd, jest najbardziej rozwojowy w historii spółki. Istotnie zwiększyliśmy nasze możliwości biznesowe w Europie Wschodniej i Wspólnocie Niepodległych Państw. Wierzę, że nasi najlepsi technicy, wysoce wykwalifikowany zespół zarządzania ryzykiem, infrastruktura oraz szeroki wachlarz elastycznych usług świadczonych na międzynarodowym rynku i przykładanie wagi do najdrobniejszych szczegółów to czynniki, które przyczyniły się do sukcesu Avia Solutions Group. Uważamy, że każdy klient jest wyjątkowy i godny usług, które są indywidualnie zaprojektowane i spełniają wszystkie oczekiwania oraz najwyższe standardy jakości. Z dumą możemy powiedzieć, że odgrywamy ważną rolę na rosyjskim rynku lotniczym oraz przyczyniamy się do poprawy stosunków między naszymi krajami – mówi Gediminas Ziemelis.

Według G.Ziemelisa, chociaż Avia Solutions Group jest jedną z największych firm w Europie Wschodniej, to nie jest bardzo duża z perspektywy rosyjskiego rynku. Niemniej jednak przyczynia się w Rosji do rozwoju flot, podnoszenia kwalifikacji personelu oraz pomaga rosyjskim przewoźnikom w adaptowaniu zachodnioeuropejskich technologii.

Międzynarodowa nagroda branży transportowej „Golden Chariot” została ufundowana w 2005 r. przez Dumę, rosyjski parlament, oraz Ministerstwo Transportu i Komunikacji. Nagroda ma przyczyniać się do rozwoju firm transportowych, wdrażania innowacji i zachęcać do wzmacniania międzynarodowych kontaktów pomiędzy firmami z różnych sektorów gospodarki. W tym roku nagrodę przyznano po raz siódmy.

W minionym roku należąca do Avia Solutions Group spółka FL Technics została uznana w Rosji za najlepszą firmę z branży MRO (Obsługa techniczna samolotów). Dodatkowo, Gediminas Ziemelis, prezes zarządu Avia Solutions Group, został uhonorowany tytułem Człowieka Roku. Tytuły zostały przyznane przez Aviaport.ru, najbardziej wpływowy rosyjski portal lotniczy oraz magazyn „Vzlet”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu