Przejdź do treści

Startupy z portfolio SpeedUp Ventur Capital Group zauważone i zaproszone na Techcrunch Disrupt!

Cztery polskie startupy: SaveUp, Booklikes, Fusion Sheep i Legimi zostały zaproszone na TechCrunch Disrupt, jedną z najważniejszych konferencji w branży internetowej w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Zespoły tych firm wezmą udział w konkursu dla startupów z całego świata, będą reprezentować Polskę, prezentując swoje pomysły przed inwestorami i profesjonalistami.

Cieszę się, że spółki z naszego portfela mogą brać udział w tym najważniejszym wydarzeniu branży internetowej na świecie. To niepowtarzalna szansa, aby budować tam sie kontaktów, poznawać partnerów biznesowych, inwestorów. Podjęliśmy się arcytrudnego budowania start-upów operujących na rynku globalnym i takie imprezy coraz częściej odbywają się z naszym udziałem. – mówi Bartek Gola, Partner SpeedUp.

Tegoroczna edycja TechCrunch Disrupt odbywa się w dniach 12-14 września w San Francisco.

SaveUp to nowa aplikacja na smartfony, pozwalająca na natychmiastowe sprawdzanie innych ofert produktu za pomocą zrobienia mu zdjęcia telefonem. Wystarczy zrobić telefonem zdjęcie okładki, by po sekundzie otrzymać informację o cenach wybranej książki i lokalizacjach, gdzie można ją kupić. W ten sposób klient błyskawicznie dowiaduje się czy na pewno ma przed sobą najlepszą ofertę i gdzie najbliżej może nabyć książkę. Obecnie przy pomocy tej aplikacji można porównywać ceny książek, a wkrótce także e-booków i audiobooków. Spółka pracuje także nad technologią rozpoznawania zdjęć symboli (np. numer ISBN książki, numer modelu telewizora) tak, aby coraz więcej produktów można było sobie sprawdzić za pomocą SaveUp.

Właścicielem aplikacji SaveUp jest iTraff Technology Sp. z o.o., istniejąca od 2011 roku.

Zarządzający: Arkadiusz Skuza, Prezes Zarządu iTraff Technology Sp. z o.o.