Serwis Banki.pl rusza w nowej odsłonie

Serwis Banki.pl, który w czerwcu stał się częścią Grupy Comperia został uruchomiony w nowej szacie graficznej i z nowymi funkcjonalnościami oraz narzędziami dla użytkowników. Portal jest obecnie źródłem wiedzy i praktycznych informacji o funkcjonujących na polskim rynku bankach.

W skład Grupy Comperia, oprócz serwisu Banki.pl wchodzi jeszcze porównywarka finansowa Comperia.pl, poświęcony kredytom hipotecznym eHipoteka.com oraz uruchomione niedawno serwis motoryzacyjny Autoa.pl i serwis Kontoteka.pl zawierający informacje o ofercie rachunków bankowych. Na początku lipca wystartował także ComperiaLead, rozbudowany program partnerski, który pozwala właścicielowi dowolnej strony internetowej lub bloga na zarabianie w sieci na pośrednictwie w sprzedaży produktów finansowych. Już niedługo uruchomione zostaną kolejne serwisy o tematyce finansowej.

Banki.pl ma obecnie nowe logo i szatę graficzną, które spójne są z logiem porównywarki finansowej Comperia.pl.

– Serwis Banki.pl staje się kompendium informacji z polskiego sektora bankowego i rynku finansowego. Znajdują się w nim wszystkie informacje istotne z punktu widzenia klienta banku. Będzie mógł nie tylko dowiedzieć się o tym, co dzieje się w danej instytucji finansowej, ale także sprawdzić jej ofertę czy opinie na jej temat – mówi Bartosz Michałek, prezes spółki Comperia.pl, która jest obecnie właścicielem serwisu Banki.pl. – Naszą ambicją jest stworzenie portalu o polskiej bankowości, który będzie użyteczny dla klientów. – dodaje.

W serwisie pojawiać się będą informacje prasowe dotyczące banków, towarzystw funduszy inwestycyjnych, firm leasingowych i doradztwa finansowego, a także komentarze makroekonomiczne banków i domów maklerskich. Zamieszczane będą także informacje własne przygotowywane przez redakcję portalu.

Serwis został wzbogacony o wyszukiwarkę pozwalającą w szybki i prosty sposób wyszukać bank wraz ze wszystkimi jego oddziałami i ofertami. Dodano także bazę z lokalizacjami bankomatów, które można w prosty sposób odszukać na mapie.

Ciekawą nowością jest udostępniona w serwisie porównywarka kursów walut oraz informacje o spreadach walutowych w poszczególnych bankach, a także o godzinach sesji elixir stosowanych w każdej z instytucji. To umożliwia sprawdzenie, kiedy nasz przelew dotrze na konto odbiorcy.

Wśród nowych funkcjonalności pojawiły się także kalkulatory, dzięki którym można obliczyć m.in.: maksymalną wysokość kredytu, raty kredytu czy bezpieczną kwotę kredytu itp. Serwis będzie udostępniał także porównywarki produktów bankowych dostarczone przez ekspertów Comperia.pl, między innymi; kont osobistych i firmowych, kredytów mieszkaniowych, gotówkowych, samochodowych i konsolidacyjnych oraz kart kredytowych i lokat.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu