Domenomania.pl na łowach: dwa przejęcia w tydzień 800 tys. zł za PC Arena Grupa Polska

Domenomania.pl, notowana na rynku NewConnect spółka z portfela TRO MEDIA, przejęła PC Arena Grupa Polska oraz serwisy gier gamedpad.pl oraz whiterabbit.pl. Dzięki akwizycjom tegoroczne przychody spółki wzrosną o blisko 2 mln zł. W związku rozbudową grupy kapitałowej Domenomania.pl wyemituje nowe akcje po cenie emisyjnej 2,5 zł.

Domenomania.pl podpisała wczoraj umowę na mocy której przejęła zorganizowaną części przedsiębiorstwa PC Arena Grupa Polska. Przejmowana firma zajmuje się m.in. pozycjonowaniem serwisów internetowych, social mediami oraz kreacją stron www. – Ostatnie akwizycje wpisują się w naszą strategię budowy grupy firm, które będą świadczyły kompleksową ofertę związaną z szeroko rozumianym Internetem- od zarejestrowania domeny, poprzez hosting, budowę i marketing serwisów internetowych aż po rozrywkę czyli gry w sieci- podkreśla Marcin Misztal, prezes TRO MEDIA.

Przychody PC Arena Grupa Polska w 2011 r. mają sięgnąć 1,4 mln zł przy około 400 tys. zł zysku netto. W minionym roku spółka wypracowała 350 tys. zł zysku. W związku z kolejnym przejęciem, Domenomania.pl przeprowadzi kierowaną emisję 320 000 akcji po 2,5 zł sztuka. – Na bazie przejmowanej firmy powstanie również oddział Domenomania.pl w Krakowie, zatrudniający kilkanaście osób- zapowiada Marcin Misztal.

W ubiegłym tygodniu Domenomania.pl sfinalizowała przejęcie projektów (serwisy sprzedażowe gamepad.pl oraz whiterabbit.pl wraz z domenami, bazami danych i serwerami) zajmujących się hostingiem serwerów gier. Dostrzegając duży potencjał na rynku serwerów gier zarówno w Polsce jak i na świecie, spółka rozszerzyła swoją działalność kolejny segment i zamierza w ciągu 4 lat zostać liderem branży w Polsce, a w dalszej perspektywie rozpocząć ekspansję na rynki sąsiednie. Szacowane przychody Domenomania.pl SA z serwerów gier (przejętych projektów) w roku 2011 to 0,5 mln zł. – Dotychczasowe usługi Domenomania.pl, takie jak konta hostingowe, domeny czy serwery dedykowane, są doskonałym uzupełnieniem dla klientów serwerów gier. Nowy produkt jest istotnym elementem strategii rozwoju, która zakłada uzyskanie większego udziału w rynku usług hostingowych w perspektywie najbliższych lat- zauważa Marcin Misztal.

Przejęte serwisy to jedne z pierwszych hostingów gier powstałych w Polsce, które dzięki doskonałej jakości usług połączonej z przystępnymi cenami stały się w latach 2007 – 2009 czołowymi serwisami o tej tematyce. Obecnie usługa świadczona jest głównie dla takich gier jak: Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Source, Team Fortress 2, Call of Duty, Enemy Territory, GTA: San Andreas, MineCraft, Battlefield 2. Uzupełnieniem oferty jest usługa hostingu serwerów głosowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu