Budowa Feniksa rozpoczęta

Ponownie rozpoczęła się budowa biurowca Feniks w centrum Warszawy.

Feniks, którego deweloperem jest firma Europlan, będzie posiadał 9,000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej klasy A, wraz z dodatkową powierzchnią handlową zlokalizowaną na parterze budynku – około 1,000 m kw. Projekt powstaje obecnie w samym sercu Warszawy przy ulicy Żelaznej 32, a oddanie do użytku jest planowane w grudniu 2012 roku.

Finansowanie budowy zostało zapewnione przez Kredyt na budowę z PKO BP S.A., a koszt inwestycji to około 100 milionów PLN.

Feniks będzie posiadał 8 kondygnacji naziemnych, oraz 60 miejsc w parkingu podziemnym.

Koncepcja architektoniczna budynku powstała w pracowni Archico Projekt, pod nadzorem Konrada Tanasiewicza. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Modzelewski&Rodek Sp. z o.o. (firma zależna od austriackiego PORR).

Anna Domanowska, przedstawicielka Europlanu, powiedziała: „Feniks oferuje efektywne, najwyższej klasy powierzchnie biurowe i będzie wyposażony w nowoczesne systemy techniczne; będzie również posiadał szereg udogodnień dla najemców”.

„Feniks to obecnie jedna z najlepszych lokalizacji biznesowych w Warszawie i nie mam wątpliwości, że docenią to przyszli najemcy. Jest to również jeden z bardzo niewielu biurowców, które powstają obecnie w samym centrum Warszawy” – powiedział Łukasz Kałędkiewicz, dyrektor działu powierzchni biurowych w CB Richard Ellis.

CB Richard Ellis jest wyłącznym agentem zajmującym się marketingiem i wynajmem budynku Feniks.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu