Przejdź do treści

1&1 MyWebsite: tworzenie profesjonalnych stron internetowych w kilka minut

1&1 Internet, największa na świecie firma hostingowa, poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek nowej usługi pod nazwą 1&1 MyWebsite, która umożliwia tworzenie profesjonalnych stron internetowych.

Usługa, kierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, znacznie upraszcza tworzenie serwisów i stron internetowych. Nawet osoby bez doświadczenia w zakresie tworzenia i projektowania stron, mogą je stworzyć w zaledwie kilka minut. Usługa 1&1 MyWebsite jest oferowana w formie trzech pakietów, z których każdy udostępnia 100 układów graficznych, specyficznych dla różnych branż i sektorów – od „Agencji personalnej” po „Zespół muzyczny”. Firmy, stowarzyszenia i specjaliści mogą testować nowy produkt na stronie http://www.1and1.pl, publikując w pełni funkcjonującą stronę bezpłatnie, przez jeden miesiąc.

1&1 MyWebsite to łatwa w użyciu aplikacja online, działająca na każdym komputerze z zainstalowaną przeglądarką internetową. Aplikacja nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania ani narzędzia do budowy stron WWW. Stworzenie strony, wymaga wykonania zaledwie trzech kroków. W pierwszym kroku wybieramy projekt graficzny, specyficzny dla swojego sektora, zawierający odpowiednią grafikę, przykładowe teksty i podstrony WWW. Następnie wprowadzamy swoje dane kontaktowe, wybieramy schemat kolorystyczny oraz adres internetowy. W ostatnim kroku, po jednokrotnym kliknięciu, strona zostaje automatycznie utworzona i staje się natychmiast dostępna online. Utworzona już strona może być łatwo dostosowywana do potrzeb przez wybór różnych układów graficznych i obrazków z dostępnych bibliotek bądź przez modyfikację tekstu i schematu kolorów.

„Przed opracowaniem usługi 1&1 MyWebsite dokonaliśmy bardzo szczegółowej analizy rynku w Europie i USA” — powiedział Oliver Mauss, dyrektor generalny 1&1 Internet. „Wyniki tej analizy pokazały jednoznacznie, że wiele tradycyjnych pakietów hostingu stron WWW jest zbyt skomplikowanych, aby zaspokoić potrzeby zapracowanych właścicieli małych przedsiębiorstw. Nasza nowa aplikacja jest łatwa w użyciu i wychodzi naprzeciw potrzebom tysięcy polskich firm, które chciałyby być obecne online, ale dotąd nie mogły tego zrobić. Nowy produkt pozwala także korzystać z najnowszych osiągnięć 1&1, takich jak wtyczki do mediów społecznościowych i optymalizacja treści pod kątem wyświetlania na urządzeniach mobilnych takich, jak smartfony czy tablety.”

W skład każdego z trzech pakietów 1&1 MyWebsite wchodzi jedna bezpłatna domena i 200 kont e-mail. Liczba stron, przestrzeń dyskowa, a także transfer miesięczny jest nieograniczony. Każdy pakiet udostępnia takie funkcje jak Google Maps, licznik gości i księga gości, kalendarz wydarzeń, a także 1&1 SiteAnalytics, nowe i wydajne narzędzie do zbierania statystyk witryny, która umożliwia łatwy pomiar efektywności serwisu internetowego. Właściciel serwisu internetowego może zaimplementować profile w serwisach społecznościowych (np. Facebook, Twitter), np. w celu informowania o nowych ofertach czy innych wydarzeniach. Wtyczka do serwisów społecznościowych jest bardzo elastyczna. Na stronie można także umieścić rekomendacje innych serwisów społecznościowych, a także dodawać takie przyciski jak np. „Follow” czy „Lubię To”. Użytkownicy mogą również dodać do strony filmy z serwisu Youtube, filmy flash oraz pokazy slajdów.

Wszystkie ww. funkcje są dostępne w ramach pakietu podstawowego MyWebsite Standard, którego koszt wynosi 39,90 zł miesięcznie. W ramach pakietu dostępna jest także biblioteka grafiki i zdjęć zawierająca 2 tys. bezpłatnych obrazków w wysokiej rozdzielczości, pomagających w tworzeniu atrakcyjnych stron.

Pakiet MyWebsite Plus, który kosztuje 69,90 zł miesięcznie, umożliwia utworzenie serwisu internetowego stanowiącego prawdziwe centrum komunikacji i e-commerce. Strona udostępnia takie usługi jak wiadomości RSS i wiadomości branżowe dostarczane przez firmę 1&1. Oznacza to, że użytkownik odwiedzający stronę uzyska bieżące informacje związane z daną branżą, a także informacje ogólne, np. polityczne, gospodarcze, sportowe i kulturalne. Ponadto pakiet MyWebsite Plus udostępnia bibliotekę 12 500 obrazków wysokiej jakości, funkcję katalogu produktów i wyszukiwania produktów, a także funkcję sklepu, która pozwala na prowadzenie sprzedaży internetowej przez całą dobę. Do wykorzystania tych funkcji nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie ani umiejętności w zakresie programowania. Proces zamawiania jest zoptymalizowany pod kątem łatwości użycia przez klientów i jest oparty na długoletnim doświadczeniu firmy 1&1 w zakresie rozwiązań e-commerce. Płatności za zakupy mogą być realizowane offline (płatność z góry, za pobraniem, faktura) lub elektronicznie za pośrednictwem systemu płatności online PayPal, który obsługuje wiele szeroko stosowanych metod płatności, takich jak polecenie zapłaty i karty kredytowe.

Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności urządzeń mobilnych z dostępem do internetu, pakiet MyWebsite Plus umożliwia bardzo łatwe (jedno kliknięcie) dostosowanie strony internetowej do wyświetlania na popularnych modelach smartfonów czy tabletów. Umożliwia to potencjalnym klientom łatwy dostęp do treści prezentowanych na stronie, takich jak teksty, obrazy i wideo. Znaczenie serwisów internetowych zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych zostało potwierdzone przez badanie IDC, z którego wynika, że w ostatnim kwartale 2010 r. światowa sprzedaż smartfonów po raz pierwszy w historii przewyższyła sprzedaż komputerów PC (odpowiednio 100,9 mln i 92,1 mln szt.). Trend ten oznacza, że ludzie coraz częściej używają Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Trzeci pakiet, MyWebsite Site Premium, kosztujący 99,90 zł miesięcznie, udostępnia wszystkie funkcje wymienione powyżej, a ponadto kompleksową usługę: 1&1 Pozycjonowanie Stron (SEO — search engine optimization). Specjaliści firmy 1&1 sprawdzają, czy strona w optymalny sposób rejestruje się w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych. Ponadto udzielają indywidualnych porad, pomagając przedsiębiorstwu w uzyskaniu lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania. Usługa SEO sprawia, że strona staje się bardziej konkurencyjna, a przesyłane regularne raporty umożliwiają śledzenie rankingu strony w porównaniu ze stronami konkurencji.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.1and1.pl.