Wrzesień i październik w Domo.tv

Tagi:

Polski design, ekologia i wielka architektura w nowych, inspirujących filmach i programach we wrześniu i październiku w Domo.tv. Stacja zaprasza również do kin na premierę dokumentu „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”, wyprodukowanego przez Domo.tv w koprodukcji z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.

„Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” – odkrywa tajemnice rodzimego designu

Prapremiera dokumentu w reżyserii Małgorzaty Olimpii Świderskiej odbędzie się 21 września w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego podczas finałowej gali konkursu „Dobry Wzór”. Dwa dni później film będzie miał swoją premierę w warszawskim kinie Kultura i łódzkiej Polonii, zaś widzowie Domo.tv będą mogli zobaczyć go już 11 listopada.

„Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” prezentuje najlepsze prace polskich projektantów, które stały się symbolami swoich czasów. Bohaterami dokumentu są rozpoznawalne przez wszystkich przedmioty codziennego użytku – meble, znane z domowych zbiorów przedmioty z ceramiki, porcelany i szkła, charakterystyczne tkaniny, małe bibeloty, ale też samochody i lokomotywy. W filmie wykorzystano wywiady z ekspertami z dziedziny wzornictwa przemysłowego, historykami sztuki i projektantami. Znaleźli się wśród nich: Beata Bochińska, Anna Demska, Anna Frąckiewicz, Czesława Frejlich, Krystyna Łuczak- Surówka, Anna Maga, Józef Mrozek, Michał Stefanowski, Wojciech Wybieralski.

„Eko-dom” – nowoczesność w zgodzie z naturą

Ekologia w domowej praktyce to temat nowego programu emitowanego od 24 września, w niedziele o 16:15. „Eko-dom” podpowie, jak z korzyścią dla mieszkańców i środowiska wykorzystać nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, budując i urządzając dom. Prowadzący Arkadiusz Lerch będzie zachęcać widzów do korzystania z alternatywnych rozwiązań, zwracając uwagę przede wszystkim na aspekt ekonomiczny. W kolejnych 6 odcinkach przeanalizowane zostaną rozwiązania, które najlepiej sprawdzają się w polskich realiach.

„Dom i wnętrze według Ewy Mierzejewskiej” – oryginalne aranżacje

Od 23 października o 16:45 widzowie Domo.tv będą mogli oglądać nową serię – „Dom & Wnętrze według Ewy Mierzejewskiej”, w której redaktor naczelna prestiżowego miesięcznika odwiedzi najciekawsze polskie wnętrza i porozmawia z ich twórcami. Cykl przedstawi nowoczesne i praktyczne pomysły, które z powodzeniem można zastosować w aranżacji własnych mieszkań. W każdym odcinku widzowie zobaczą dwa domy w podobnym stylu i przekonają się, jak na różne sposoby osiągnąć zbliżony efekt.

„Wielkie projekty za granicą” – architektoniczne marzenia

Od 31 października o 21:10 Kevin McCloud – brytyjski pisarz i projektant – zabierze widzów na place budowy Europy. „Wielkie projekty za granicą” to kontynuacja popularnej brytyjskiej serii o tym samym tytule. Widzowie będą mieli okazję prześledzić kolejne etapy powstawania niepowtarzalnych i wyjątkowych budynków w Hiszpanii, Francji, Włoszech i Irlandii.

„Ogrody świata z Audrey Hepburn”- ostatni telewizyjny występ wielkiej damy kina

Od 9 października Domo.tv zaprasza miłośników ogrodnictwa i wielbicieli Audrey Hepburn na wyjątkową serię dokumentalną. Ikona kina zabierze widzów w magiczną podróż po ogrodach świata i zaprezentuje najbardziej malownicze, zielone zakątki globu. Aktorka odwiedzi 17 wyjątkowych miejsc w 8 krajach na różnych kontynentach. W każdym odcinku przedstawiony zostanie ogród w innym stylu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu