Słońce pod kontrolą – czujnik wiatru i słońca Volo ST firmy Nice

Podstawowym zadaniem domowej automatyki jest sprawić, by nasze życie było możliwie najbardziej komfortowe. W ofercie firmy Nice znajdziemy czujnik Volo ST, który automatycznie zapewni optymalny dla nas poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu, bez konieczności ręcznego zasuwania i odsuwania rolet czy markiz.

Bezchmurne niebo i słoneczna pogoda to dla większości z nas najlepsze, co może przynieść nam lato oraz wczesna jesień. Jednak zbyt jaskrawe światło wpadające przez okno często może być przeszkodą podczas oglądania telewizji, pracy przy komputerze, czy nawet popołudniowej drzemki. W takich wypadkach nieocenione mogą stać się markizy i rolety, które zapewnią nam upragniony cień, skutecznie chroniąc nas przed zbyt rażącym światłem. Niestety zmieniające się zachmurzenie, ruch słońca czy w końcu nagły wiatr sprawiają, że często jesteśmy zmuszeni do ciągłej modyfikacji ich położenia. Czujnik wiatru i słońca Volo ST firmy Nice pozwoli nam tego uniknąć.

Volo ST firmy Nice jest czujnikiem słońca i wiatru z regulacją wartości progowej trymerem i połączeniem TTBUS, który został stworzony z myślą o automatycznym zarządzaniu roletami i markizami, w zależności od zmieniających się warunków klimatycznych panujących na zewnątrz. Analizuje on aktualne nasłonecznienie oraz siłę wiatru i w momencie, gdy osiągną one zaprogramowaną wartość, odpowiednio zwija lub rozwija markizę lub roletę. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń, Volo ST firmy Nice jest programowalny w sposób liniowy, a więc nie ma z góry ustalonych progów, przy których następuje aktywacja. Użytkownik może wybrać dowolną wartość siły wiatru w zakresie od 5 do 80 km/h, natomiast nasłonecznienia od 0 do 64 kLux. Dzięki temu Volo ST pozwala na dokładne dopasowanie położenia rolet i markiz w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Co więcej, jeden czujnik ma możliwość kontrolowania do 5 centralek lub pojedynczych silników połączonych równolegle, synchronizując tym samym otwieranie i zamykanie nie tylko pojedynczej rolety lub markizy, lecz także pozwalając na sprawne zarządzanie całą naszą domową automatyką.

Czujnik Volo ST firmy Nice posiada również bardzo wygodny i prosty system instalacji. Dzięki regulowanemu wspornikowi może on być zamocowany do powierzchni o dowolnym nachyleniu bez konieczności stosowania podkładek poziomujących czy innego rodzaju przygotowania podłoża. Co równie istotne, Volo ST nie wymaga prowadzenia dodatkowej linii zasilającej ani okresowej wymiany baterii – całość zasilana jest poprzez kabel TTBUS, łączący czujnik z centralą lub silnikiem, dzięki czemu nie tylko możemy uniknąć problemów podczas montażu, ale również zaoszczędzimy sobie kłopotów podczas eksploatacji.

Konieczność ciągłej zmiany położenia rolet i markiz tak, by chroniły nas one przed rażącym słońcem, może być czasami kłopotliwa. Dzięki czujnikowi wiatru i słońca firmy Nice będziemy mogli o tym zapomnieć, bowiem system automatyki domowej sam dopasuje ustawienia tak, by zapewnić nam możliwie jak największy komfort, dając nam upragniony cień nawet podczas najbardziej słonecznego dnia.

Czujnik wiatru i deszczu Volo ST firmy Nice, cena 650,00 zł netto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu