Rośnie zasięg międzynarodowego transferu HAWE

HAWE Telekom uruchomiło w Gronowie punkt styku z rosyjską siecią szkieletową. Zakończona inwestycja otwiera nowe możliwości w zakresie transmisji danych w relacji Wschód-Zachód.

31 sierpnia zakończyły się prace nad przyłączeniem infrastruktury rosyjskiego operatora Swiazinform do Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE. Nowe połączenie zapewnia najkrótszą drogę transmisji danych pomiędzy Rosją i Niemcami przebiegającą przez terytorium Polski. Trasa prowadzi od punktu styku w Słubicach, wzdłuż sieci szkieletowej HAWE do Obwodu Kaliningradzkiego. Unikalny przebieg sieci stanowi alternatywę dla istniejących łączy przechodzących przez Litwę, Białoruś, a nawet Ukrainę.

Nasza sieć oferuje najkrótsze z dostępnych połączeń telekomunikacyjnych z Rosją. Jej położenie oraz praktycznie nieograniczona przepustowość łączy pozwalają nam wyróżnić się na rynku transgranicznej transmisji w Polsce. Spodziewamy się, że w ciągu roku połączenie stanie się jednym z najintensywniej wykorzystywanych dla obsługi międzynarodowego transferu danych. – mówi Prezes HAWE S.A. Jerzy Karney.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu