Miliony użytkowników Androida zyskują dostęp do polskiej technologii rozpoznawania obrazów

Dziś w Android Market pojawił się SaveUp. Jest to aplikacja wykorzystująca zaawansowaną technologię rozpoznawania obrazów, umożliwiająca natychmiastowe zakupy. Dostępna będzie dla wszystkich użytkowników systemu Android w wersji 2.2 (Froyo) lub wyższej.

SaveUp to aplikacja, która umożliwia mobilne zakupy. Rozpoznaje produkty na podstawie zdjęć zrobionych im smartfonem. W chwili obecnej posiada w swojej bazie książki, które po wyszukaniu można natychmiastowo zakupić przez telefon w formie tradycyjnej książki, e-booka lub audiobooka.

Wcześniej, w lutym tego roku, aplikacja SaveUp pojawiła się w Apple Store. Dziś została udostępniona również użytkownikom Androida. Do jej poprawnego działania niezbędny jest system w wersji 2.2 (Froyo) lub wyższej.

Aplikacja wykorzystuje opracowaną przez iTraff Technology zaawansowaną technologię rozpoznawania zdjęć, która odniosła już liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. M.in. w ogólnoeuropejskim konkursie Hack4Europe, gdzie została wdrożona do rozpoznającej dzieła sztuki aplikacji Art4Europe. W tej postaci zwyciężyła w kategorii: „Projekt o największej wartości biznesowej”.

Firma iTraff Technology jest natomiast startupową spółką, która powstała w grudniu 2010 roku.

Linki do aplikacji w:

  • Android Market: https://market.android.com/details?id=pl.itraff.saveup
  • Apple Store: http://itunes.apple.com/us/app/saveup-fotokupujesz-tam-gdzie/id416842229?mt=8
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu