Riverbed połączy siły z Teradici Network Solutions

Deweloper zajmujący się protokołem PCoIP dołączy do programu strategicznych partnerów Riverbed

Riverbed Technology ogłosił podczas VMworld® 2011, że zamierza zostać partnerem Teradici – dewelopera innowacyjnych protokołów PC-over-IP® (PCoIP®), które pozwalają na doświadczenie znane z PC na wirtualnych desktopach. Riverbed® będzie pierwszą firmą, która dołączy do nowo uruchomionego Teradici Network Solutions Partner Program. Dzięki zamierzonemu partnerstwu, klienci będą mogli łatwiej odpowiedzieć na wyzwania związane z wydajnością infrastruktury IT, w tym z infrastrukturą wirtualnych desktopów (VDI) dla środowisk VMware View™.

Teradici stała się również członkiem, na poziomie “Elite”, programu partnerskiego Riverbed Technology Alliances (RTA). Program RTA składa się z wyselekcjonowanej grupy firm technologicznych, które mają wspólną wizję dotyczącą przyspieszania przesyłu danych i wydajności aplikacji oraz dostarczania znaczących oszczędności klientom, którzy coraz częściej wykorzystują sieci rozległe (WAN) aby umożliwić pracę globalnie rozproszonych pracowników. Jako partnerzy firmy będą ściśle współpracować, aby zapewnić niezrównaną wydajność pracownikom wykorzystującym desktopy.

VMware View z PCoIP® jest zaprojektowany, aby zapewnić klientom możliwość dostarczenia bezkompromisowego doświadczenia desktopowego w istniejącej standardowej sieci lokalnej i rozległej. W przypadkach, w których sieć WAN ma zbyt małą przepustowość lub zbyt dużą latencję by sprawnie dostarczać wirtualne usługi, optymalizacja sieci WAN Riverebed zapewni znaczną poprawę wydajność użytkownikom VMware View. Badania wykazały, że optymalizacja sieci WAN Riverbed poprawia wydajność poprzez zmniejszenie wykorzystania przepustowości do wirtualizacji desktopów, często od 50% do 90%. Dodatkowo czas reakcji na czynności, takie jak zalogowanie się do środowiska wirtualnego może zostać zmniejszony do pięciu razy.

“Uruchomiliśmy Network Solutions Partner Program, abyśmy mogli ściśle współpracować z najlepszymi dostawcami rozwiązań dostarczających odpowiedzi na kluczowe wyzwania stojące przed firmami, które stają się coraz bardziej rozproszone”, powiedział Trent Punnet, wiceprezes ds. Marketingu, zarządzania produktami oraz inżynierią systemów z Teradici. “Wprowadzając program partnerski, zobowiązujemy się zaangażować w dostarczanie wiodących na rynku, wysoko wydajnych wirtualnych dekstopów (VDI) dla środowisk VMWare View”.

“Chcemy współpracować z firmami, które zgadzają się z naszą wizją rozwiązywania najbardziej złożonych wyzwań dotyczących aplikacji, sieci i zarządzania danymi”, powiedział Venugopal Pai, wiceprezes ds. global alliances w Riverbed. “Partnerstwo obu firm będzie idealne, by zwiększać zdolność globalnych organizacji do rozwoju wysokiej jakości infrastruktury IT. Mamy nadzieje na zbudowanie długoterminowej, strategicznej współpracy z Teradici, która przyniesie korzyści globalnym przedsiębiorstwom”

“Organizacje wyposażają coraz większą liczbę użytkowników końcowych w multimedia, takie jak streaming wideo, wysokiej rozdzielczości grafiki, wysokiej jakości przesył audio oraz wsparcie dla wielu monitorów w sieci WAN. Dzięki naszej współpracy z Teradici i Riverbed pomagamy klientom w usprawnić zarządzanie desktopem i aplikacjami przy jednoczesnym obniżeniu całkowitego kosztu pozyskania (TCO – Total Cost of Ownership), poprawie bezpieczeństwa oraz poprawie komfortu, elastyczności oraz wydajności końcowych użytkowników końcowych znajdujących się na całym świecie” powiedział Vittorio Viarengo, wiceprezes end-user computing w VMware. “Ta współpraca koncentrować się będzie na dostarczaniu najlepszych rozwiązań niezależnie od miejsca przebywania pracowników w celu zwiększenia ich produktywności”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu