Stowarzyszenie ‘The Scotch Malt Whisky Society’ działa już w Polsce

‘The Scotch Malt Whisky Society’ otwiera swoje drzwi dla nowych członków w Polsce. To wyjątkowe Stowarzyszenie, butelkujące jedne z najlepszych i najrzadszych whisky na świecie rozpoczęło swoją działalność w Polsce. Stowarzyszenie posiada niezwykłą ofertę whisky pochodzącej z pojedynczego słodu i pojedynczych beczek (single cask singe malt whisky). Każdy kto dołączy do Stowarzyszenia jako członek, oprócz możliwości zakupu najbardziej unikalnych whisky na świecie, otrzyma wiele przywilejów, w tym prawo do korzystania z ekskluzywnych „whisky bars” znajdujących się m.in. w Londynie, Edynburgu i wielu innych miejscach na świecie. Dla prawdziwego konesera tego trunku – obecność obowiązkowa!

Stowarzyszenie butelkuje jednosłodowe whisky pochodzące ze 126 różnych destylarni. Każdorazowo są to trunki wybierane przez specjalnie do tego wyselekcjonowany „Panel Degustacyjny”, składający się z najbardziej doświadczonych szkockich nosów. Dodatkowo wszystkie butelki opatrzone są indywidualną, stworzoną przez ekspercki panel, notatką degustacyjną, która na pewno zaintryguje miłośników whisky (i nie tylko).

„Zawsze cieszy mnie zachwyt nowych członków Stowarzyszenia, którzy odkrywają bogactwo smaków, aromatów, moc i różnorodność whisky pochodzących z niefiltrowanych, niemieszanych, nierozcieńczanych pojedynczych beczek. Whisky oferowane przez Stowarzyszenie to niespotykana jakość i można powiedzieć, esencja tego, co najlepsze w świecie alkoholi. Naszej whisky nie pije się haustem, nie gulgoce i nie wychyla ‘na raz’ (zwłaszcza, że mają często nawet 60% zawartość alkoholu)! Zapraszam wszystkich spragnionych do wybrania się z nami w intrygującą podróż!” – mówi Stephen Swinney, dyrektor Stowarzyszenia w Polsce.

Każda butelka Stowarzyszenia jest unikalna, a produkcja jedynie ograniczonej ilości czyni ją niespotykanie wyjątkową i niepospolitą. Wszystkie trunki pochodzą z pojedynczych beczek, które nadają niepowtarzalny smak i aromat oraz wzbogacają doznania smakowe. To właśnie one nadają whisky opatrzonej znakiem ‘The Scotch Malt Whisky Society’ unikalny charakter, podczas gdy wiele single malt’ów dostępnych na rynku powstaje w wyniku połączenia zawartości różnych beczek pochodzących z jednej destylarni. Ponieważ wszystkie butelki dostępne są jedynie w takiej ilości, jaka została ‘zlana’ z konkretnej beczki, smak raz opróżnionej i wypitej zawartości każdej beczki ginie na zawsze, pozostając jedynie w pamięci tych, którzy mieli szansę jej skosztować! Czyni to degustację jeszcze bardziej ekscytującą, pozwalając członkom  Stowarzyszenia poczuć się bardzo wyjątkowo.

The Scotch Malt Whisky Society powstała w roku 1983 w Edynburgu (Szkocja) jako klub miłośników jednosłodowej whisky. Obecnie działa w 15 krajach na świecie, a liczba członków przekroczyła już 26 tysięcy. Od maja bieżącego roku butelki niezwykłych whisky dostępne są również dla członków w Polsce.

Każda butelka SMWS jest specjalnie wyselekcjonowana oraz butelkowana przez Stowarzyszenie bezpośrednio z beczki zakupionej w wybranych destylarniach i nie są to produkty obecne na półkach sklepowych. Aby kupować whisky dostępne w ofercie Stowarzyszenia należy najpierw zostać jego Członkiem (http://smws.pl/sklep/id,16,czlonkostwo.html). Istnieje także możliwość zakupu Członkostwa w prezencie dla znajomych oraz Członkostwa dla firm, które upoważnia do otrzymania trzech kart członkowskich oraz daje możliwość skorzystania z wielu innych przywilejów.

Informacje o możliwości zakupu Członkostwa oraz dostępnych trunkach znaleźć można na stronie internetowej Stowarzyszenia www.smws.pl. Znajdą się tu także zaproszenia na wydarzenia degustacyjne, które Stowarzyszenie planuje organizować już wkrótce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu