Rajd lotniczy promuje Mazury na Litwie

Trwa Międzynarodowy Rajd lotniczy po lotniskach Litwy. Przez trzy najbliższe dni piloci będą zachęcali Litwinów do głosowania  na Mazury w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.

Kilkadziesiąt małych samolotów z Polski i Litwy bierze udział w Międzynarodowym Rajdzie po lotniskach Litwy. Hasłem przewodnim wyprawy jest „Mazury Cud Natury”.

Załogi lotnicze z całej Polski zleciały na podkętrzyńskie lotnisko Wilamowo, skąd wszyscy polecieli najpierw do Druskiennik, a następnie wylądują na kolejnych lotniskach i lądowiskach znajdujących się na Litwie: Alytus, Pociunai, Moletai, Birżiai, Istra, Ponevezys, Rajunai oraz Kaunas.

Na wybranych lotniskach odbędą się konkurencje lądowania na celność. Poza rywalizacją sportową na załogi lotnicze czeka bogaty program turystyczny, m.in. rejs statkiem po rzece Niemen, zwiedzanie atrakcji turystycznych w wybranych miastach Litwy oraz wieczory integracyjne z Litwinami.

Rajd jest prologiem Światowego Dnia Głosowania na Mazury, który ustanowiony został przez Polską Organizację Turystyczną na dzień 15 września. Piloci będą zachęcali Litwinów do oddania głosu na Mazury w ogólnoświatowym plebiscycie na 7 Nowych Cudów Natury. Impreza jest również formą promocji transgranicznej turystyki lotniczej pomiędzy Polską a Litwą.

Żeby zagłosować na Mazury w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury wystarczy wejść na stronę internetową www.mazurycudnatury.org lub wysłać sms o treści MAZURY (zapisane dużymi lub małymi literami) i pod numer 7155. Koszt smsa to tylko 1 zł netto (1,23 brutto).

Wielkie Jeziora Mazurskie to jedyny polski kandydat w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury. O zwycięstwo Mazury walczą w doborowym towarzystwie, w którym znalazły się m.in.: Amazonia, Wyspy Galapagos, Komodo, Klify Moher, Morze Martwe, Kanion Kolorado czy Wielka Rafa Koralowa. Mazury zakwalifikowano do grona 28 najpiękniejszych miejsc na świecie.

Więcej informacji o rajdzie po lotniskach Litwy oraz o przyszłości turystyki lotniczej znajduje się na stronie internetowej www.ttlot.eu.

Inicjatorem i organizatorem Rajdu jest Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu