Przejdź do treści

ZUS rozwija infrastrukturę IT

Spółka Commcord należąca do Grupy Kapitałowej B3System S.A. – jednego z wiodących podmiotów IT w segmencie bezpieczeństwa informatycznego, podpisała umowę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Przedmiotem umowy jest dostawa i wdrożenie oprogramowania do wirtualizacji serwerów i stacji roboczych dla Centrali i oddziałów Zakładu. Wartość kontraktu wyniosła 3 249 tys. złotych netto.

Firma Commcord, która od 2007 roku należy do Grupy Kapitałowej B3System, zawarła transakcję z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Zakres umowy, której wartość wynosi 3 249 tys. złotych netto, obejmuje rozszerzenie licencji na oprogramowanie do wirtualizacji serwerów i stacji roboczych zarówno dla Centrali, jak i Oddziałów Zakładu. Ponadto, w ramach zawartej współpracy, oferowane jest trzyletnie wsparcie techniczne producenta oraz wykonanie wszystkich usług wdrożeniowych.

To już kolejna umowa podpisana przez jednego z członków Grupy Kapitałowej B3System z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W drugiej połowie lipca br. Spółka B3System S.A. – podmiot dominujący w grupie, od 2009 roku notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zawarł umowę z ZUS-em na zakup i wdrożenie Centrum Informacji Telefonicznej o wartości prawie 5 mln zł netto.

Zgodnie z prognozami dla branży informatycznej na ten rok, to właśnie sektor administracji publicznej będzie dokonywał największych inwestycji w rozwiązania technologiczne. W pierwszym półroczu br. sektor administracji publicznej generował niecałe 2 proc. przychodów naszej Spółki. Liczba organizowanych przetargów świadczy jednak o rosnącym zapotrzebowaniu tego segmentu na usługi IT, co z pewnością wpłynie na większe obroty wszystkich członków grupy – mówi Jarosław Kolankowski, Wiceprezes Zarządu B3System S.A.

Commcord specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, uzupełniając tym samym ofertę całej grupy. Obecnie w rękach zarządu B3System S.A. znajduje się 52% udziałów i akcji firmy.