Wkrótce otwarcie nowej fabryki Zelmer

Już 15 września odbędzie się uroczyste otwarcie fabryki Zelmer. Nowa inwestycja umiejscowiona jest w województwie podkarpackim, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Mielec, 11 km od Rzeszowa, w miejscowości Rogoźnica. W polskiej fabryce produkowane będą produkty z gamy małego AGD, takie jak: odkurzacze, blendery, sokowirówki czy czajniki. Szacowana wartość inwestycji to ok. 80 mln zł.

Firma Zelmer to największy polski producent sprzętu AGD. Firma posiada duży udział w sprzedaży na rynkach zagranicznych, szczególnie w Europie Środkowo – Wschodniej. Fabryka Zelmer będzie jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk małego AGD w Europie. Dotychczas istniejące jednostki produkcyjne w Rzeszowie zastąpione zostaną jednym, wielofunkcyjnym obiektem przemysłowym. Nowy obiekt w Rogoźnicy będzie funkcjonował w oparciu o najnowsze, światowe standardy produkcji. Zakład zatrudnia obecnie ok. 1300 pracowników.

Zelmer produkuje artykuły gospodarstwa domowego już od 60 lat. Fabryka w Rogoźnicy to pierwsza tak duża inwestycja marki Zelmer. Projekt budowy nowej fabryki rozpoczął się w październiku 2009 roku, a sama budowa trwała dokładnie 218 dni.  „Nowa fabryka Zelmer to nasza duża inwestycja – począwszy od planów gdzie zostanie zlokalizowane przedsięwzięcie, po projekty produkcji i jej przenoszenie, aż po dzień uroczystego otwarcia. Jesteśmy firmą z ponad 75 letnią tradycją, a to zobowiązuje. Teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, a co za tym idzie wysoko rozwiniętej infrastruktury i kanałów komunikacyjnych, sprawił, że decyzja została podjęta i jako miejsce inwestycji wybrano właśnie Rogoźnicę” – powiedział Prezes Zarządu Zelmer S.A. – Pan Janusz Płocica.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu