Velo sp. z o.o. rozbudowuje System Magazynier

Velo sp. z o.o., organizator największej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych sklepów rowerowych – Dobre Sklepy Rowerowe, zajmujący się importem i dystrybucją rowerów, części i akcesoriów rowerowych a także odzieży kolarskiej.

Firma zdecydowała się na rozszerzenie posiadanych funkcjonalności systemu do zarządzania magazynem wysokiego składowania Magazynier firmy DataConsult sp. z o.o. Podjęto decyzję o wykorzystaniu modułów pozwalających na automatyczne i ręczne zarządzanie zadaniami pracowników magazynów oraz przekrojowe analizy.

Moduł ZADANIA pozwala na ręczne lub automatyczne (na podstawie analizy planowanych wysyłek, stanów minimalnych itd.) przydzielanie dokumentów dyspozycji przyjęć, wydań, przesunięć lub zadań zatowarowania stref kompletacyjnych pracownikom magazynu. Pokazuje i pozwala zoptymalizować obciążenia poszczególnych pracowników, ich wydajność oraz stopnie realizacji zadań, co pozwala w sposób optymalny zarządzać przydziałem pracowników do zadań w zależności od ich wydajności i kompetencji.

Moduł ANALIZ dostarcza szczegółowych informacji na temat pracy magazynierów oraz rotacji towaru w magazynie. Dzięki możliwości przeprowadzenia szeregu zestawień ułatwia kontrolę i nadzór nad podległym zespołem, co wpływa na usprawnienie i podniesienie efektywności pracowników oraz poprawia organizację powierzchni magazynowej.

Pozwala śledzić i analizować m.in. czas, ilość pozycji, ilość na pozycjach, wagi, rotacje w razach i dniach itp. Daje możliwość raportowania stanu i stopnia realizacji dokumentów, przepływu towarów, pracy operatorów oraz wszelkich procesów magazynowych realizowanych w dowolnym ustalonym okresie. Właściwe wykorzystanie Modułu Analiz wpływa m.in. na podniesienie wydajności i efektywności pracowników, sprawne zarządzanie i porządek w magazynie, optymalizację czasu pracy magazynierów oraz ograniczenie kosztów zarządzania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu