Przejdź do treści

APS znowu w Siekierkach

Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA podpisała kolejny kontrakt na modernizację największej w kraju i drugiej co do wielkości w Europie – Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.

Kontrakt z Vattenfall Heat Poland SA dotyczy drugiego etapu prac modernizacyjnych, na które przeprowadzono odrębny przetarg.  Pierwszy również  wygrała APS.

– Fakt kolejnego wyboru naszej firmy to dla nas potwierdzenie uznania ze strony inwestora – mówi prezes APS Bogusław Łącki. –  Nadal jednak jest to duże wyzwanie – ze względu na skalę przedsięwzięcia i wysokie wymagania kontrahenta. A zdobyte doświadczenie – na wagę złota.

Wartość kontraktu obwarowano klauzulą poufności, wiadomo, że kwota jest „siedmiocyfrowa”.

W Siekierkach APS ma do końca roku wykonać m.in. układy elektryczne oraz układy aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki na modernizowanych urządzeniach nawęglania .

– Układy nawęglania obejmują zwałowarko – ładowarki oraz taśmociągi transportowe, do których montujemy układy zasilania, zabezpieczeń elektrycznych, a także czujniki poprawności pracy. Całość zwieńcza mikroprocesorowy system sterowania i nadzoru – tłumaczy prezes Łącki – Ponieważ jest to kolejna modernizacja układu nawęglania, wykonywana przez naszą firmę, zakładamy, że poradzimy sobie z tym zadaniem jeszcze lepiej niż poprzednio.

Proces realizacji inwestycji został już uruchomiony, APS rozpoczęła prace nad oprogramowaniem sterowników, a wkrótce ruszą prace monterskie. Termin realizacji – czwarty kwartał tego roku.