4fun.tv i rebel:tv w telewizji internetowej IPLA

Telewizja internetowa ipla rozwija ofertę związaną z udostępnianiem linearnych kanałów telewizyjnych. Od 5 września do grona stacji nadawanych na żywo dołączyły kanały muzyczno-rozrywkowe: 4fun.tv oraz rebel:tv.

Do tej pory programy znane ze stacji 4fun.tv dostępne były w ipla w modelu VOD. Udostępnienie sygnału w wersji linearnej jest metodą na dobudowanie zasięgu stacji wśród widzów, którzy nie mają stałego dostępu do telewizora oraz umożliwienie stałym widzom korzystanie z programów rozrywkowych w dowolnym czasie. Oferta w pierwszym etapie będzie bezpłatna i dostępna na komputerach typu PC, jak i urządzeniach mobilnych z systemami iOS, Android i Symbian.

Rozwijany przez nas sposób dystrybucji sygnału telewizyjnego rewolucjonizuje dotychczasową ofertę dostępną na rynku. Dziś wystarczy urządzenie mobilne i dostęp do sieci Wi-Fi, by oglądać telewizję na żywo w dowolnym czasie i miejscu. – mówi Jarosław Rawicki, Pełnomocnik Zarządu ds. Pozyskiwania Treści.

Uruchomienie linearnej wersji kanałów 4fun.tv i rebel:tv w ipla, to kolejny krok w realizacji strategii, która zakłada stałą intensyfikację działań w Internecie. – mówi Ewa Czekała, Prezes Zarządu 4fun Media SA – Liczymy na to, że coraz szerszy dostęp do obu naszych stacji, wzmocni jeszcze bardziej ich pozycję na rynku telewizji muzyczno-rozrywkowych. – dodaje Czekała

Ipla to nie tylko największa w Polsce baza treści telewizyjnych dostępnych w modelu VOD, oferująca programy znane z kilkunastu stacji telewizyjnych, lecz także oferta kanałów linearnych. Już w 2009 roku użytkownicy ipla mogli oglądać na żywo telewizję Polsat News. Dziś, dzięki uruchomieniu aplikacji ipla na urządzenia mobilne, dostęp do sygnału linearnego mają użytkownicy komputerów, ale także Smarfonów (iOS, Android, Symbian) oraz tabletów (iPad, Samsung Galaxy Tab). Możliwości, jakie udostępnia ipla sprawiają, że widzowie nie są ograniczeni w odbiorze stacji telewizyjnych do czasu przebywania przed telewizorem.

Obecnie w ofercie kanałów linearnych na żywo znajduje się już pięć stacji: Polsat news, TV Biznes, Superstacja, 4fun.tv i rebel:tv. Stacje informacyjno-biznesowe oferowane są w ramach pakietu iplaNEWS.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu