Pasjonujące „Legendy Przestworzy 3D” tylko w Orange IMAX

Czy Dreamliner jest już legendą przestworzy? Jak historia lotnictwa doprowadziła do powstania najnowszych konstrukcji lotniczych XXI wieku? Czołowy oblatywacz Mike Carriker zabierze widzów w fascynującą powietrzną podróż w czasie. Już 16 września 2011 roku film „Legendy Przestworzy 3D” wchodzi na gigantyczne ekrany kin Orange IMAX!

Gigantyczne ekrany kin IMAX pozwolą widzom przeżyć ekscytującą podróż w czasie, prowadząc ich po kolejnych stopniach fascynującej historii lotnictwa. Kinomani zobaczą publiczny pokaz ogromnego Airbusa A380 oraz oblot Boeinga 787, pierwszego w historii samolotu pasażerskiego z kompozytów węglowych. „Legendy przestworzy” wtajemniczą także widzów w proces budowy nowoczesnego samolotu, ukażą wyzwania związane z produkcją, a także niewiarygodne ryzyko finansowe, jakie każdorazowo podejmują firmy inwestujące w nowoczesne konstrukcje. Film pozwoli także zrozumieć rolę, jaką w dalszej historii lotnictwa może odegrać 787 Dreamliner.

W nowym, porywającym wizualnie filmie kanadyjskiego filmowca Stephena Lowa widzowie będą mieli okazję przekonać się na własne oczy o tym, jak kolejne odkrycia i wynalazki, ale też groźne próby i błędy w historii lotnictwa doprowadziły do stworzenia unikalnej konstrukcji Dreamlinera. Ekstremalne doświadczenia zapewni legenda lotnictwa – Mike Carriker.

„Kina Orange IMAX mają w swojej ofercie nie tylko rozrywkowy repertuar, ale również filmy, które bawiąc uczą. „Legendy przestworzy” nie tylko rozbudzają nasze marzenia o lataniu, również wyjaśniają nam jak skomplikowany jest proces stworzenia maszyny latającej. Legendarny pilot Mike Carriker zabierze widzów Orange IMAX w fascynującą podróż powietrzną. Zawiłe kwestie lotnicze zostaną przedstawione w sposób niezwykle przystępny, ale jednocześnie ekscytujący. Zapraszamy wszystkich na fascynującą historię lotnictwa!” – powiedziała Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu i PR Cinema City.

Oprócz filmowej technologii IMAX®, w której nowoczesne kamery uzupełniają narracyjne możliwości kin wielkoformatowych, „Legendy przestworzy” w pionierski sposób wykorzystują animację SANDDE™ (Stereoscopic Animation Drawing Device), czyli urządzenie do tworzenia animacji stereoskopowych. System SANDDE – opracowany przez Romana Kroitora, współtwórcę IMAX® – pozwala Mike’owi Carrikerowi dosłownie malować w powietrzu. Zastosowanie animacji SANDDE™ ułatwia widzom zrozumienie złożonych zagadnień techniki i lotnictwa.

Film, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest CINEMA CITY będzie można zobaczyć jedynie na gigantycznych ekranach kin Orange IMAX już 16 września 2011.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu