Przejdź do treści

Międzynarodowe atrakcje sportowe dla Oławian

W najbliższy weekend mieszkańcy Oławy i okolicznych miejscowości będą mogli wziąć udział w wyjątkowych rozgrywkach piłkarskich, które odbędą się na miejscowym stadionie. Przy okazji wiele atrakcji czeka również na najmłodszych.

Już 10 i 11 września na stadionie OCKF przy ul. Sportowej w Oławie spotkają się młodzieżowe drużyny piłkarskie z Niemiec, Czech, Włoch i Polski. Wezmą one udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej miast partnerskich. Rozgrywki będą połączone z festynem rodzinnym, podczas którego przewidziano wiele atrakcji, również dla najmłodszych.

Współorganizatorami i sponsorami przedsięwzięcia są SCA Hygiene Products Sp. z o.o. oraz SCA Packaging Poland Sp. z o.o. Specjalnie dla dzieci przygotowały one wiele atrakcji, m. in. dmuchany plac zabaw, konkursy i rozgrywki sportowe.

Obie firmy są również inicjatorem zasadzenia nowych drzew na terenie stadionu. W czasie trwania imprezy, 10 września, pracownicy obu przedsiębiorstw posadzą tam 6 młodych dębów.

– Drzewa te będą symbolizowały liczbę pracowników, zatrudnionych w obu oławskich fabrykach – mówi Edyta Nawrot, kierownik działu personalnego SCA Hygiene Products – Cieszymy się, że ozdobią one to popularne w Oławie miejsce. Jest to również jedno z przedsięwzięć związanych z Międzynarodowym Rokiem Lasów, w którego obchodach nasza firma aktywnie uczestniczy.

Patronat nad całym wydarzeniem objął burmistrz Oławy oraz Oławskie Centrum kultury Fizycznej.