Przejdź do treści

Filmy Security Awareness będą promować bezpieczną pracę z komputerem

Portal Security Awareness opublikował dwa filmy poświęcone zagrożeniom w Internecie. Pokazują, jak istotne jest wypracowanie odpowiednich nawyków bezpiecznego korzystania ze sprzętu komputerowego.

Security Awareness to projekt, który ma na celu promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu komputerowego na poziomie zwykłego użytkownika.

Prezentowane filmy przygotowała agencja filmowa RTH Motion z Warszawy. Zatytułowane są „Listonosz” i „Bankomat”, przedstawiają w jasny i czytelny sposób, jakie konsekwencje niesie ze sobą brak podstawowej wiedzy o bezpieczeństwie komputerowym. Projekt ma charakter społeczny i jest skierowany do użytkowników komputera – zarówno osób prywatnych, jak i pracowników firm.

Promocja podstawowych zasad bezpieczeństwa informatycznego za pomocą filmów to kolejny, po nawiązaniu współpracy z firmą F-Secure, etap kampanii Security Awareness. Kampania ta ma budować odpowiednie nawyki przy pracy z komputerem – pomagają w tym takie działania jak konkursy tematyczne czy dyskusje, które budują społeczność osób zainteresowanych zagadnieniami bezpieczeństwa informatycznego.

Zapraszamy do obejrzenia filmów: http://www.securityawareness.pl/filmy-security-awareness-%E2%80%93-lekcja-bezpieczenstwa-informatycznego