Przejdź do treści

Egmont poszerza współpracę z firmą Mattel

Wydawnictwo Egmont rozpoczęło współpracę w zakresie gier planszowych z firmą Mattel Polska. Jesienią tego roku ukażą się dwie, wyjątkowe gry dla dziewczynek. Bohaterką jednej z nich będzie Barbie, drugiej natomiast Polly Pocket.

Obie gry oparte są na bardzo silnych markach i skierowane do pięcioletnich dziewczynek. Każda z nich posiada jakąś miłą niespodziankę. Gra Barbie – Miasto mody zawiera 4 figurki Barbie oraz siedem budynków (m.in. fryzjer, kwiaciarnia, cukiernia) do wykorzystania na planszy. Do gry Polly Pocket – psoty zwierzaków dziwaków dołączone będą 3 prezenty: figurka zwierzaka dziwaka, gablotka na figurki zwierzaków dziwaków oraz plakat.

Wprowadzenie gier na rynek wsparte będzie kampanią promocyjną obejmującą prasę, internet i telewizję oraz działania PR. Mattel to lider na rynku zabawek oraz znany i ceniony licencjodawca, z którym Wydawnictwo Egmont współpracuje od wielu lat.

Lalka Barbie narodziła się w 1959 roku i od pierwszej chwili była dorosła. Tym właśnie różniła się od pozostałych lalek na świecie. Od ponad półwiecza pozostaje jednak piękna, młoda i niezwykle atrakcyjna dla wszystkich dziewczynek. Najpopularniejsza lalka świata stała się nie tylko ikoną popkultury, ale także bohaterką magazynów, książek i gier wydawanych przez Egmont Polska.

Laleczka Polly pojawiła się pewnego dnia w domu Chrisa Wiggsa, który zaprojektował tę zabawkę dla swojej córki. Było to w roku 1983. Kilka lat później pierwsze kieszonkowe Polly pojawiły się w sklepach, skąd rozpoczęły wędrówkę do dziewczęcych pokoi. Nieco większe laleczki zaopatrzone w gumowe ubranka, które można zmieniać, powstały w 1999 roku. 11 lat później zaczął się w Polsce ukazywać dwumiesięcznik „Polly Pocket”.