Cap Estel – hotel gwiazd na Lazurowym Wybrzeżu

Ekskluzywna posiadłość hotelowa Cap Estel jest wyjątkowym obiektem na południu Francji. To urokliwe i pełne wyszukanej elegancji miejsce na cel swojego pobytu często wybierają największe gwiazdy światowego show businessu – kiedyś gościli tu członkowie grupy The Beatles, obecnie U2. Luksusowa posiadłość opisana jest w najnowszym numerze Milesaway Travel.

Lazurowe Wybrzeże od dziesięcioleci kojarzy się z niewiarygodnym luksusem i przepychem. Niestety wiele miejsc, kiedyś uznawanych za wyznacznik jakości, już dawno straciło swój pierwotny urok. Stąd alternatywa w postaci np. Cap Estel staje się bardzo kusząca. Resort jest oddalony 25 minut od centrum Nicei i 10 minut od Monte Carlo. Do dyspozycji gości oferuje 14 luksusowych apartamentów i 4 pokoje oraz m.in. 2 podgrzewane baseny – zewnętrzny typu „infinity” z wodą morską i kryty z wodą słodką.

Wśród współczesnych obiektów najwyższej klasy z wieloma udogodnieniami technicznymi i systemami zarządzania jakością, Cap Estel wyróżnia się tym, że stawia na właściwą atmosferę i ochronę prywatności. Przy pełnym obłożeniu hotel jest w stanie pomieścić 60 osób. Oddając do ich dyspozycji 5,5 tys. m² gwarantuje każdemu z gości intymność i pełne bezpieczeństwo, nad którą czuwa 24-godzinna ochrona. Ta gwarancja zachowania prywatności sprawia, że hotel w swojej historii odwiedziło wiele najznamienitszych gwiazd.

„Właściciele nieraz mieli okazję gościć tu najbardziej znane osobistości świata polityki, mediów i show-businessu. Bywali tu między innymi: francuski prezydent George du Pompidou, Greta Garbo, Sir Laurence Olivier, The Beatles, Jacques Brel, Anthony Quinn, Robert de Niro, Bono i członkowie U2, a podczas tegorocznego Grand Prix Monaco mieliśmy przyjemność goszczenia Lewisa Hamiltona” – powiedział Eric Paulus, Manager hotelu.

Otoczenie obiektu, jego ogrody i niepowtarzalne krajobrazy stanowią znakomite tło do organizacji koktajli, uroczystych kolacji, pokazów mody i innych imprez. Najbardziej ekskluzywny apartament to luksus na najwyższym poziomie. Składa się z 4 sypialni, pokoju dziennego, gabinetu, 5 łazienek, kuchni oraz jadalni, a łącznie zajmuje 500 m². Indywidualny charakter pomieszczeń podkreślają dodatki w postaci współczesnych dzieł sztuki, szkła od murano i najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. Ale najbardziej godnym pozazdroszczenia jest widok z tarasów – po lewej rozpościera się na Monaco, po prawej na Jean Cap Ferrat.

„Cap Estel polecam tym wszystkim, którzy poszukują intymnego miejsca wypoczynku, oazy ciszy i spokoju. Nie znaczy to jednak, że żądni uciech wielkiego miasta powinni omijać to miejsce szerokim łukiem. Z Cap Estel do Monaco jest zaledwie 10 minut samochodem. To jak z ronda de Gaulle’a do Teatru Wielkiego w Warszawie” – mówi Janusz Gałka, Redaktor Naczelny Milesaway Travel.