Wirtualna Szkoła – sposób na sprawną edukację

Powstała innowacyjna platforma, która usprawni działalność polskich placówek oświatowych. Wirtualna Szkoła (Eszkola24.pl) łączy w sobie funkcjonalny system do zarządzania szkołą, elektroniczny dziennik, platformę e-learningową, wirtualną bibliotekę i forum dyskusyjne. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu 8.1. Innowacyjna Gospodarka.

System Wirtualna Szkoła to efekt dwóch lat intensywnej pracy nad stworzeniem narzędzia, które usprawni funkcjonowanie szkół, pomoże w pracy dyrektorom i pedagogom, a także będzie wsparciem dla rodziców i uczniów.

– Budując system Wirtualna Szkoła nie chcieliśmy ograniczać się jedynie do stworzenia elektronicznego dziennika. Na rynku są już takie rozwiązania. Nam zależało na innowacyjnym rozwiązaniu, które w pewien sposób zautomatyzuje szkoły i je unowocześni. Zbudowaliśmy więc kompleksowe i funkcjonalne narzędzie do zarządzania placówkami oświatowymi, które łączy w sobie e-dziennik, platformę e-learningową, forum dyskusyjne oraz wirtualną bibliotekę – mówi Jarosław Grabka, Prezes Perfektus System – firmy, która stworzyła Wirtualną Szkołę.

Wirtualna Szkoła znacznie ułatwia codzienne obowiązki pracownikom szkół. Nauczyciel szybko przygotuje karteczki na wywiadówkę, podliczy średnie ocen i nieobecności czy wydrukuje świadectwa. Dzięki systemowi może też szybko i sprawnie skontaktować się z każdym rodzicem oraz koleżankami i kolegami z pracy. Również dyrektor będzie miał wgląd do wszystkich informacji oraz statystyk bez konieczności przeglądania dużej ilości dokumentów. Uzyska możliwość szybkiego przygotowywania i drukowania planów lekcji czy automatycznego generowania raportów, które należy regularnie przedstawiać kuratorium.

Rodzice i uczniowie także odczują zalety Wirtualnej Szkoły. Internetowy dostęp do systemu gwarantuje, iż rodzic w każdej chwili będzie mógł sprawdzić postępy dziecka w nauce oraz skontaktować się ze szkołą. Uczniowie z kolei nie muszą się już martwić o zaległości wynikające z dłuższej nieobecności w szkole. Bez problemu będą mogli pobrać z platformy e-learningowej materiały przygotowane przez nauczyciela i na bieżąco nadrabiać zaległości. Oprócz tego nauczyciel może zamieszczać tam dodatkowe ćwiczenia dla chętnych uczniów.

Nadszedł czas, aby szkoły rozpoczęły etap „e-szkoły” na miarę XXI wieku. Zmiany mają na celu usprawnienie funkcjonowania placówek oświatowych oraz podniesienie poziomu szkolnictwa, warto więc wprowadzić je jak najszybciej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu