Przejdź do treści

SARE S.A. rozszerza działalność poza krajem

SARE S.A., specjalizująca się w e-mail marketingu spółka z NewConnect, ruszą z ekspansją zagraniczną. Już pozyskała klientów działających na międzynarodowych rynkach. Przygotowuje też rosyjską wersję programu SARE z myślą o wejściu na wschodnie rynki.

SARE S.A., które jest liderem polskiego rynku e-mail marketingu zamierza mocniej skupić się na działalności na rynkach zagranicznych. Spółka wygrała przetarg na dostarczenie systemu do kampanii e-mail marketingowych na wszystkich rynkach zagranicznych koncernu kosmetycznego Oriflame, który działa w ponad 50 krajach. Ponadto, SARE S.A. podpisała umowę z dużą międzynarodową instytucją finansową na realizację projektów marketingowych na kilku rynkach zagranicznych, w tym w Chinach oraz Indiach. Nowe kontrakty mają mieć spory wpływ na wyniki finansowe firmy oraz wzrost udziału sprzedaży usług za granicą w całkowitych obrotach spółki. Dotychczas roczne przychody z działalności zagranicznej nie przekraczały 2 proc.

Ekspansja biznesu SARE S.A. na rynkach międzynarodowych to jeden z elementów strategii rozwoju Spółki. – Niskie bariery geograficzne prowadzenia działalności w zakresie e-mail marketingu, względne podobieństwo usług oferowanych na rynkach zagranicznych pozwalają nam rozszerzyć zakres docelowych odbiorców naszych usług o klientów prowadzących działalność poza granicami Polski. Najważniejszymi kwestiami wpływającymi na powodzenie naszej ekspansji zagranicznej będą przewagi konkurencyjne w zakresie jakości i kosztów świadczonych usług – podkreśla Krzysztof Dębowski, partner zarządzający SARE S.A.

Spółka przygotowując się do rozwoju biznesu za granicą dostosowuje też sam system SARE do specyfiki działalności za granicą. Obecnie trwają prace nad rosyjską wersją systemu, służącego do prowadzenia kampanii e-mail marketingowych. Dzięki temu Spółka będzie mogła obsługiwać nie tylko klientów działających na rynku rosyjskim, ale również w innych krajach z obszaru Wspólnoty Niepodległych Państw.