Prosta i skuteczna organizacja spotkań z Pocztą WP

Wygodna organizacja spotkań, sprawne i funkcjonalne – zarówno dla zapraszających, jak i zapraszanych – ustalanie terminów. Usługa Doodle w Poczcie Wirtualnej Polski.

Poczta WP, najpopularniejsza i najnowocześniejsza usługa e-mail w Polsce, wprowadziła innowacyjne, proste w obsłudze i jednocześnie funkcjonalne narzędzie do planowania wydarzeń, np. spotkań ze znajomymi, imprez, zebrań pracowniczych. To pierwsza taka usługa w polskiej poczcie elektronicznej. Partnerem wdrożenia jest firma Doodle.

Polscy internauci najchętniej korzystają z Poczty WP – mówi Grzegorz Borowski, Z-ca Dyr. Pionu IT ds. Usług i Funkcjonowania Portalu, odpowiedzialny za rozwój usługi – Potwierdza to m.in. ostatni raport Gemiusa, zrealizowany na zlecenie domu mediowego mail-media, z którego wynika, że aż 40% z nich posiada prywatne konto pocztowe właśnie na WP*. Użytkownicy doceniają nie tylko funkcjonalność czy wygodę korzystania z usługi, ale także bezpieczeństwo danych. Są dla nas przy tym cennym źródłem wiedzy. Rozwijając nasz produkt, zwracamy baczną uwagę na to, czego potrzebują (m.in. poprzez aplikację crowdsourcingową na Facebooku, za pomocą której można zgłaszać swoje uwagi do opcji usługi e-mail WP – przyp. red.). Jestem pewien, że tak funkcjonalne narzędzie, jak Doodle, spotka się z zainteresowaniem osób korzystających z Poczty WP.

Doodle pozwala w prosty sposób – w trzech krokach – ustalić termin spotkania odpowiadający wszystkim zainteresowanym (stworzenie wydarzenia, zaproszenie gości, potwierdzenie daty i godziny). Jest bardzo funkcjonalny, bowiem cała organizacja przedsięwzięcia odbywa się online, a jego twórca otrzymuje na bieżąco potwierdzenia od zaproszonych osób. Uczestnicy mogą, oczywiście także online, zdecydować o swoim udziale np. w imprezie i jej terminie. Takie dane można w dowolnym czasie modyfikować.

By skorzystać z narzędzia Doodle w Poczcie WP wystarczy utworzyć nową wiadomość, a następnie kliknąć „stwórz spotkanie”. Użytkownik uzupełnia dane wydarzenia, np. jego tytuł, lokalizację, opis oraz wybiera z kalendarza odpowiednie terminy (daty, pasujące godziny). Można także skorzystać z dodatkowych opcji, m.in.: ukryta ankieta, czyli podgląd tylko dla organizatora imprezy, ograniczenie wyboru odpowiedzi itd. Wypełnienie wszystkich pól oraz wysłanie kwestionariusza do zainteresowanych zajmuje zaledwie kilka chwil.

Co ważne, organizator na bieżąco otrzymuje powiadomienia o wypełnieniu ankiety (lub o wprowadzonych zmianach) przez osoby, które otrzymały zaproszenie. W każdej chwili może on również zmodyfikować kwestionariusz, zobaczyć statystyki czy kalendarz z terminami uczestników.

Z badań firmy Doodle, z którą współpracowaliśmy przy tym wdrożeniu wynika, że blisko ¼ pracowników firm potrzebuje aż 7 godzin w tygodniu na organizację spotkań**. Wierzę, że taka funkcjonalność przyda się użytkownikom Poczty nie tylko w życiu zawodowym – dodaje Grzegorz Borowski.

Projekt zrealizowany został przy współpracy z szwajcarską firmą Doodle AG. To pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku portalowych kont pocztowych.

*za: „Używanie i opinie na temat prywatnych kont e-mail oraz mailingu reklamowego”, raport Gemius S. A. na zlecenie domu mediowego mail-media, lipiec 2011

**za: Professionals still spend too much time scheduling meetings, badanie przeprowadzone w październiku 2010, na pracownikach w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu