Przejdź do treści

DAGMA rozpoczyna dystrybucję rozwiązań backupu od Arkeia Software

Dystrybutor rozwiązań bezpieczeństwa IT, DAGMA Sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z amerykańskim producentem rozwiązań backupu danych Arkeia Software. Z produktów firmy Arkeia korzystają m.in. Volkswagen, NASA oraz Sony.

Arkeia Software jest założoną w 1996 roku firmą z siedzibą w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej, specjalizującą się w kompleksowym backupie danych w sieciach firmowych. Rozwiązania Arkeii chronią obecnie ponad 100 tys. sieci należących do 7 tys. klientów z 70 krajów świata. Wśród tych ostatnich znajdują się przedsiębiorstwa będące właścicielami globalnych marek, takich jak Sony, GE, Discovery Channel, Volkswagen, Disney, Bacardi, oraz organizacje takie jak NASA, UNESCO czy Oxford University.

Współpraca z DAGMA Sp. z o.o. rozpocznie się wprowadzeniem na polski rynek wszechstronnego rozwiązania backupowego amerykańskiego partnera, Arkeia Network Backup. Rozwiązanie występuje w odmianie programowej, sprzętowej, bądź zwirtualizowanej i jest kompatybilne z ponad dwustoma platformami systemowymi wykorzystywanymi zarówno w serwerach fizycznych (m.in. Linux, Mac OS, Solaris, Windows), jak i wirtualnych (m.in. VMware, Citrix, Microsoft), dzięki czemu pozwala wykorzystać korzyści płynące z wirtualizacji bez obawy o utratę jakichkolwiek danych. Wszystkie odmiany rozwiązania zarządzane są przez konsolę administracyjną dostępną z przeglądarki internetowej lub poprzez Command-Line Interface (CLI), co umożliwia automatyzację zarządzania oprogramowaniem za pomocą skryptów.

Dzięki zaawansowanym algorytmom Arkeia Network Backup oferuje opatentowaną technologię progresywnej deduplikacjiTM, która skutkuje znacznym zmniejszeniem ilości danych po wykonaniu kopii zapasowej. Progresywna deduplikacjaTM umożliwia eliminowanie duplikatów wewnątrz kopii zapasowych znacznie szybciej i do mniejszych rozmiarów, niż dotychczas spotykane na rynku rozwiązania. Dane przeznaczone do backupu mogą ponadto zostać przed operacją zaszyfrowane bezpiecznym algorytmem AES 256. Użyteczność i możliwości rozwiązania zostały docenione przez firmę analityczną DCIG, według której Arkeia Network Backup znajduje się w pierwszej trójce najbardziej rekomendowanych rozwiązań do backupu danych przechowywanych na wirtualnych serwerach.

DAGMA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach specjalizuje się w dystrybucji rozwiązań bezpieczeństwa IT. Firma w swojej ofercie posiada produkty firm: ESET, Barracuda Networks, NETASQ, WinMagic, Cloudmark, Agnitum, a obecnie także Arkeia Software. W wyniku umowy podpisanej z amerykańskim producentem DAGMA zajmie się budowaniem sieci partnerskiej zorientowanej na backup, wdrożeniem programu partnerskiego gwarantującego atrakcyjne warunki współpracy z resellerami oraz stworzeniem i realizacją strategii marketingowej promującej produkty Arkeia w Polsce.

Opis wprowadzanego na rynek rozwiązania Arkeia Network Backup znajduje się na stronie: http://www.dagma.com.pl/pl/Dla_firmy/Pewny_backup_danych.html.