Becker Active 50 i Ready 50 – inteligentna nawigacja

Urządzenia nawigacyjne marki Becker od lat są nagradzane za intuicyjną obsługę. Nadszedł czas na kolejny krok w ułatwianiu posługiwania się urządzeniem.

Użytkownicy modeli Ready 50 i Active 50 nie muszą już zastanawiać się jaka funkcja będzie im potrzebna. Interaktywny asystent Becker SituationScan analizuje zachowanie kierowcy na drodze i domyśla się jego potrzeb na danym etapie podróży, a następnie na tej podstawie pomaga wyszukać przydatne funkcje. Dodatkowo oba modele zostały wyposażone w TMC Premium Mediamobile w Polsce.

Interaktywny asystent kierowcy

1 Active 50, Becker, Ready 50Elektronika ułatwia codzienne życie – od przygotowania obiadu po pracę, ale potrafi je też utrudnić ze względu na ilość funkcji, których obsługi trzeba się nauczyć. Producenci mają do wyboru dwa rozwiązania: zrezygnować z ich rozbudowywania, przez co produktowi może zabraknąć przydatnych funkcjonalności albo ułatwić obsługę. Producent urządzeń nawigacyjnych marki Becker zdecydował się na drugą opcję. W nowym oprogramowaniu, dzięki interaktywnemu asystentowi kierowcy Becker SituationScan, kierowca nie musi nawet wiedzieć o istnieniu danej funkcji przed wyruszeniem w trasę, w odpowiednim momencie urządzenie samo zaproponuje użycie odpowiedniej do sytuacji lub etapu trasy. Na Becker SituationScan składają się:

Asystent objazdu: służy do wytyczenia nowej trasy w celu ominięcia zamkniętych dróg lub innych utrudnień w ruchu w miastach i na autostradach.

Asystent zjazdu: jeśli kierowca nagle zdecyduje się na zjazd z autostrady Becker SituationScan przeanalizuje możliwe powody tej decyzji i np. znajdzie najbliższą stację benzynową.

Asystent parkowania: dojeżdżając do celu podróży nie trzeba już szukać miejsca do zaparkowania, ponieważ Becker SituationScan znajduje je automatycznie.

Hardware de luxe

W porównaniu z pierwszymi urządzeniami nawigacyjnymi, których ekran był prawie pusty i nie pokazywał wiele poza kierunkiem jazdy, najnowsze modele zapewniają pełne wsparcie: od oznaczenia nazw ulic i punktów POI po trójwymiarowy widok terenu, wiaduktów i charakterystycznych budowli dla lepszej orientacji. Zachowanie przejrzystości przy wzbogaconej zawartość ekranu wymaga zwiększenia jego rozmiaru, dlatego Ready 50 i Active 50 posiadają duże, pięciocalowe ekrany dotykowe, wyposażone w powłokę antyodblaskową i odporne na zarysowania. Nowością jest również cieńsza obudowa urządzeń, wykonana z wysokiej jakości plastiku w stonowanych kolorach oraz powiększony przycisk EasyBack, który obsługuje się łatwiej nawet prowadząc zimą w rękawiczkach.

Więcej, szybciej, lepiej

Wysokie budynki w miastach i duże odległości pomiędzy nadajnikami mogą osłabić sygnał TMC, a czasem nawet całkowicie go wygłuszyć. Z tego powodu nowy odbiornik HQ TMC, stworzony dla urządzeń marki Becker wspólnie z niemiecką firmą telematyczną AVANTEQ został wyposażony w technologię SUPERTUNE®, która analizuje rozmieszczenie i odległości pomiędzy nadajnikami i na podstawie zebranych danych łączy się z tymi, które gwarantują najlepszy odbiór. Dodatkowo trójwymiarowy widok terenu w obu urządzeniach został rozszerzony o charakterystyczne budynki 3D, dzięki czemu odnalezienie się w nieznanym miejscu jest łatwiejsze, ale ekran pozostaje czytelny. Natomiast nowy widok menu z funkcją podglądu mapy Becker BullEye pozwala szybko wrócić do nawigacji. Active 50 i Ready 50 są również wyposażone w najnowsze mapy Navteq 44 krajów Europy zainstalowane w pamięci flash 4 GB, a funkcję Text-toSpeech rozbudowano o podawanie komunikatów TMC o zdarzeniach na trasie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu