I faza zakończona – 25 000 m2 powierzchni biurowca Mokotów Nova oddane do użytku

Firma Ghelamco Poland oddała do użytku część warszawskiego biurowca Mokotów Nova. Pozwolenie na użytkowanie uzyskało 25 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Cała inwestycja zostanie ukończona w I kwartale 2012 roku. Mokotów Nova to jeden z największych projektów biurowych w tej części miasta.

Pierwszym najemcą, który wprowadził się do Mokotów Nova jest międzynarodowa firma Cargill. Nowe biuro firmy ma  prawie 1 600 m2. Niebawem w biurowcu znajdzie się także placówka Medicover – firmy oferującej pełny zakres opieki medycznej.

Mokotów Nova dostarczy na rynek łącznie 40.000 m2 wysokiej jakości, nowoczesnej powierzchni biurowej. Cały kompleks tworzą trzy, połączone ze sobą budynki. Obecnie do użytku oddane zostały dwa z nich: budynki A i B. Pod tą częścią gotowe do użytku są również podziemne parkingi. W efekcie na terenie inwestycji powstaną trzy poziomy podziemne przeznaczone na garaż, a pod i obok kompleksem parking na ponad tysiąc samochodów. Wewnątrz kompleksu Mokotów Nova znajdzie się też patio z fontannami oraz elementami tzw. małej architektury. Budynek objęty zostanie całodobową ochroną oraz systemem monitoringu i kontrolą dostępu.

Inwestycja zlokalizowana jest w Warszawie przy ul. Wołoskiej, zaledwie 500 m od Galerii Mokotów, w biznesowej i dobrze skomunikowanej z innymi dzielnicami części miasta, Biurowiec ma formę nowoczesnego parku biznesowego, którego koncepcja gwarantuje przyszłym najemcom komfort pracy w środowisku przyjaznym biznesowi. Mokotów Nova charakteryzuje wysoki standard techniczny wzbogacony o systemy komputerowego sterowania budynkiem oraz klimatyzację i wentylację z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Ponadto, stały dostęp do świeżego powietrza gwarantować będą uchylne okna. Mokotów Nova spełni także wszystkie standardy i normy ekologiczne, gwarantujące niskie zużycie energii i wody oraz doskonałą jakość powietrza w budynku. Aktualnie trwa proces certyfikacji inwestycji w celu uzyskania prestiżowego świadectwa ekologicznego BREEAM. Będzie to czwarty certyfikat tej rangi przyznany budynkom biurowym w całym kraju i jednocześnie czwarty przyznany Ghelamco. Wcześniej świadectwo otrzymały już takie projekty belgijskiego dewelopera jak Trinity Park III, Crown Square oraz Katowice Business Point.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu