Wdrożenie systemu klasy CRM w Contact Center

Contact Center sp. z o.o., największa firma outsourcingowa w branży call/contact center w Polsce, zakończyła z sukcesem wdrożenie systemu Microsoft Dynamics CRM 2011. Za realizację projektu odpowiedzialna była firma Outbox sp. z o.o.

Ciągły wzrost liczby klientów Contact Center spowodował konieczność implementacji dedykowanego narzędzia wspierającego zarządzanie wiedzą o klientach. Po przeanalizowaniu licznych rozwiązań klasy CRM dostępnych na rynku wybrano aplikację Microsoft Dynamics CRM 2011. Natomiast prace wdrożeniowe powierzono Outbox sp. z o.o. – firmie konsultingowej specjalizującej się we wspieraniu procesów biznesowych oraz IT związanych z obsługą relacji z klientami.

Na mocy podpisanej umowy firma Outbox odpowiedzialna była za opracowanie projektu systemu, konfigurację sprzętu, prace programistyczne, import danych, przygotowanie dokumentacji technicznej i funkcjonalnej, szkolenia oraz wsparcie powdrożeniowe. Projekt przebiegł zgodnie z założonym harmonogramem. W ciągu paru tygodni udało się zaimplementować szereg nowych niestandardowych funkcjonalności uwzględniających specyfikę branży, w której działa Contact Center. Przeniesienie i uporządkowanie w CRM dotychczasowych danych z licznych źródeł oraz zastosowanie intuicyjnego interface’u popularnego programu Microsoft Outlook umożliwiły płynne przejście pracownikom działów sprzedaży i marketingu do pracy na nowym systemie.

Wdrożenie CRM przyczyni się do optymalizacji procesów sprzedaży i obsługi klienta w Contact Center. Znacznie też usprawni zarządzanie wiedzą o klientach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu