Riverbed przyspiesza replikację danych w VMware vSphere

Riverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności infrastruktury IT, ogłosiła podczas konferencji VMworld® 2011, że urządzenia Steelhead® optymalizujące sieć rozległą (WAN) przyspieszają funkcje replikacji VMware vSphere® będącego nowością w systemie VMware vCenter™ Site Recovery Manager™ 5. Połączenie rozwiązań oferowanych przez Riverbed® i VMware pozwala rozwiązać problemy pojawiające się podczas replikacji danych w sieci WAN w chmurze i środowiskach wirtualnych. Nawiązanie współpracy przyczyni się w znacznym stopniu do udoskonalenia obecnych strategii ciągłości biznesowej i disaster recovery. Zintegrowane rozwiązania Riverbed i VMware umożliwią organizacjom tworzenie publicznych, prywatnych i hybrydowych chmur w celu zapewnienia łączności w obrębie globalnych firm.

Replikacja VMware vSphere jest nową funkcją rozwiązania VMware vCenter Site Recovery Manager 5, która umożliwia replikację danych przetwarzanych przez wirtualne maszyny (VMs) w obrębie lokalnych, zdalnych i opartych na chmurze centrów danych. Podczas replikacji danych w sieci WAN mogą pojawić się problemy wynikające z ograniczonej przepustowości łącza, wysokiej latencji w sieci oraz utraty pakietów danych. Rezultatem jest niedostateczna wydajność, która ostatecznie uniemożlwia ukończenie procesu replikacji w założonym przedziale czasowym. Wspólne rozwiązanie Riverbed i VMware pozwala firmom korzystać z zalet replikacji danych na większych odległościach. Proces jest efektywny kosztowo i nie wymaga kompromisów w zakresie parametrów RPO (Recovery Point Objective) oraz RTO (Recovery Time Objective). Rozwiązania Riverbed znacznie poprawiają wydajność replikacji dużych ilości danych w sieci jednocześnie redukując koszty związane z utrzymaniem infrastruktury sieci WAN.

“VMware vCenter Site Recovery Manager jest uzupełnieniem replikacji VMware vSphere i zapewnia prostą i niezawodną ochronę przed utratą danych oraz migrację aplikacji w sieci WAN,” powiedział Parag Patel, dyrektor Global Strategic Alliances w firmie VMware. “Rozwiązanie opracowane we współpracy z Riverbed optymalizuje ruch w sieci WAN i umożliwia wdrożonym systemom replikacji VMware vSphere osiągnięcie prędkości zbliżonej do tej uzyskiwanej w sieciach LAN na dużych odległościach. Dzięki temu udało nam się udoskonalić strategie ciągłości biznesowej oraz disaster recovery.”

Urządzenia Steelhead usuwają problemy związane z replikacją danych w sieci WAN, w tym ograniczenia przepustowości, wysoką latencję oraz możliwość utraty pakietów danych. Szczegółowy test przeprowadzony przez Riverbed i VMware wykazał, że replikacja VMware vSphere w zoptymalizowanej przez Riverbed sieci WAN jest bardziej wydajna. Testy opcji replikacji VMware vSphere z i bez wykorzystania urządzenia Steelhead w różnych, odpowiadających rzeczywistym, warunkach sieci WAN wykazały pięciokrotną poprawę wydajności procesu replikacji danych oraz mniejsze zużycie przepustowości łącza.

“Riverbed rozszerza strategiczną współpracę z VMware a rozwiązania, które wspólnie opracowujemy pozwalają organizacjom tworzyć wydajne i sprawnie działające chmury publiczne, prywatne i hybrydowe,” powiedział Venugopal Pai, dyrektor Global Alliances w firmie Riverbed. “Najnowsze rozwiązanie integruje najlepszej klasy urządzenia Riverbed Steelhead i funkcje replikacji VMware vSphere w celu przyspieszenia procesu odzyskiwania danych oraz zredukowania kosztów infrastruktury sieci WAN.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu