Przejdź do treści

FL Technics, część holdingu Avia Solutions Group, przejmuje spółkę British Storm Aviation, brytyjskiego dostawcę usług liniowej obsługi technicznej

Spółka FL Technics, należąca do litewskiego holdingu lotniczego Avia Solutions Group (ASG), kontynuuje rozwój swoich i tak rozległych możliwości biznesowych. Firma, która dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie wsparcia technicznego i utrzymania samolotów, podpisała umowę, na mocy której przejmuje spółkę Storm Aviation, wiodącego międzynarodowego dostawcę usług z zakresu liniowej obsługi technicznej wąsko i szerokokadłubowych samolotów.

Przejęcie pozwoli FL Technics rozszerzyć sieć stacji obsługi liniowej w Europie i Wspólnocie Niepodległych Państw do 24 oraz daje podstawy do dalszego rozwoju działalności.

Na początku bieżącego roku członkowie zarządu Avia Solutions Group wyrazili zgodę na utworzenie przez FL Technics 20 nowych stacji obsługi liniowej do końca 2012 roku. Działalność FL Technics wciąż będzie ukierunkowana na rozwój obsługi technicznej dużych samolotów oraz ulepszanie rozwiązań biznesowych w zakresie utrzymania: szybką realizację przeglądów, dostawę części zamiennych i rozbudowę magazynów części. Firma będzie także dostarczać i sprzedawać części zamienne i komponenty, oferować szkolenia techniczne, przeglądy i konserwację silników oraz indywidualnie dopasowane rozwiązania w zakresie napraw i certyfikacji.

– Przejecie Storm Aviation pozwoli FL Technics stać się operatorem jednej z największych w Europie sieci stacji obsługi liniowej – wyjaśnia Gediminas Ziemelis, prezes rady nadzorczej Avia Solutions Group. Dodaje, że Storm Aviation był zarządzany przez międzynarodowy zespół najwyższej klasy specjalistów mających ponad 30 letnie doświadczenie w przemyśle lotniczym. – Przejmując tak wysoko wykwalifikowany zespół wzmacniamy naszą pozycję na rynku europejskim i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw – komentuje G.Ziemelis.

Według Ziemelisa, nowopodpisana umowa wpłynie na zwiększenie potencjału FL Technics w dziedzinie obsługi technicznej samolotów, podniesienie jakości oraz poszerzenie oferty w zakresie obsługi technicznej maszyn typu Boeing 747/777/767 oraz Airbus A340/330/380. – Umowa przyniesie korzyści zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom oraz stworzy nowe możliwości biznesowe oraz stworzy nową jakość dla obecnych klientów Storm Aviation. Połączenie pozwoli FL Technics wejść na nowe rynki oraz zwiększyć liczbę klientów w Europie – podkreśla G.Ziemelis.

– Dla Storm Aviation pracuje obecnie około 100 osób, większość w brytyjskich portach lotniczych. Ośrodek szkoleniowy FL Technics szkoli i certyfikuje każdego roku ponad 1 tys. wysoko wykwalifikowanych mechaników i inżynierów dla różnych firm. W okresach, kiedy obciążenie hangarów jest mniejsze, specjaliści będą pracować w stacjach liniowych. I odwrotnie, w okresach szczytowego obciążenia ci profesjonaliści będą przenoszeni z powrotem do hangarów – mówi G.Ziemelis.

FL Technics świadczy usługi utrzymania w głównych ośrodkach na Litwie i Ukrainie oraz w stacjach liniowych zlokalizowanych w Rosji, Tadżykistanie, Kazachstanie, Turcji, we Włoszech i na Litwie. W minionym roku firma uruchomiła całodobową pomoc w przypadkach nagłego uziemienia samolotu (AOG), która pozwala klientom uzyskać wsparcie techniczne i dostawę części niezależnie od pory.

FL Technics jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie Wschodniej. Posiada międzynarodowe certyfikaty EASA (Part 145, Part M i Part 147) oraz pozwolenia na działalność wydane przez lokalne władze lotnicze (na Bermudach, w Federacji Rosyjskiej, itp.). Codzienna działalność FL Technics jest wspierana przez Ramco IT, jeden z najbardziej zaawansowanych systemów zarządzania przedsiębiorstwem.