Actavis gotowy do przejęcia Polfy Warszawa

Actavis jest dobrze przygotowany do przejęcia Polfy Warszawa. Transakcja ta jest ważnym elementem planu rozwoju firmy, który zakłada wzmocnienie pozycji Actavis na polskim rynku. W pierwszej połowie 2011 roku sprzedaż Actavis Polska wzrosła ponad 30 procent, co  pokazuje silne zaangażowanie firmy w Polsce.

„Actavis ma wieloletnie doświadczenie na globalnym rynku farmaceutycznym. Polska jest dla nas jednym z najważniejszych rynków i planujemy wzmocnić tutaj naszą pozycję. Wierzymy, że dzięki naszemu doświadczeniu możemy stworzyć z  Polfy Warszawa lidera regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy gotowi zainwestować w ten zakład ponad 150 mln zł w ciągu 5 lat. Warto również podkreślić, że ze względu na uzupełniającą się ofertę Polfy Warszawa i koncernu Actavis, jeśli przejmiemy warszawski zakład to na pewno pozostanie on w obecnej lokalizacji.” – powiedział Claudio Albrecht, dyrektor generalny firmy Actavis Group.

Fakt, że Polfa Warszawa wytwarza ampułki, których Actavis nigdzie na świecie nie produkuje, umożliwi utworzenie z warszawskiego zakładu globalnego centrum technologicznego eksportującego wyroby do Rosji, Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. Według  szacunków firmy Actavis, po nabyciu Polfy Warszawa produkcja w tej fabryce, głównie dzięki eksportowi na rynku zagraniczne,  może wzrosnąć o 60% w ciągu najbliższych 4 lat.

„Obecnie jesteśmy najszybciej rozwijającą się firmą farmaceutyczną w Polsce – jeszcze do końca 2011 zamierzamy wprowadzić  na polski rynek kilkanaście nowych produktów. Przejęcie Polfy Warszawa będzie dla nas oznaczać dostęp do ponad 100 farmaceutyków, z których mniej niż 4 procent pokrywa się z naszym obecnym portfolio leków. Dla nas, Polfa Warszawa to nie tylko zakład produkcyjny, ale również wieloletnie doświadczenie i wiedza osób tam pracujących. Dlatego w przyszłości planujemy zwiększenie produkcji i przeniesienie wyrobu niektórych z leków do fabryki w Warszawie” – powiedziała Izabela Zimmermann, dyrektor generalny Actavis Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu