Przejdź do treści

Vistula – kolekcja jesień-zima 2011

Tagi:

Tradycyjne krawiectwo, najlepsze tkaniny, angielski szyk, tak można pokrótce opisać kolekcję Vistuli na sezon jesień –zima 2011.

Męska kolekcja Vistula na sezon jesień-zima 2011 nawiązuje do klasyki lat 40tych. Mocnym trendem jest sylwetka, która nie jest do końca anatomiczna, lekko zmienia naturalne proporcje ciała. Uwydatnia jednak najważniejsze punkty takie jak ramiona i talia. Pierwsza część kolekcji jest bardziej formalna. Opiera się głównie na liniach Vistula i Vistula Red. Skierowana jest do mężczyzn, którzy szukają urozmaicenia i lubią nadawać swoim ubraniom indywidualny charakter. Są to głównie garnitury, które bazują na klasycznych tkaninach i formie. Dominują granaty, szarości, klasyczne konstrukcje, najwyższej jakości tkaniny i w przypadku linii Lantier także ręczne wykończenia. Klasyczna baza kolorystyczna została uzupełniona o dwa kolory, które w pewien sposób definiują tą kolekcję. Są to ciepłe odcienie beżu i brązu oraz zgaszonej zieleni. Duży wpływ na wygląd kolorów mają tkaniny. Są one często strukturalne, sprane, czasem nierównomiernie farbowane.

Druga część kolekcji jest mniej formalna i bardziej weekendowa. Garnitury mają odmienny charakter. Pojawia się dużo krat, drobnych lub szerokich oraz mocniejsza kolorystyka jak butelkowa zieleń czy bordo. Znajdziemy tu garnitury i marynarki z kontrastowymi aksamitnymi kołnierzami, kraciaste tkaniny czy klasyczny tweed w nowym kolorze: melanż szarości z czerwoną nitką. Pojawiają się również kurtki budrysówki, a także płaszcze, które stylistycznie są mieszanką angielskiego trench’a z mundurem. Dodatkowym wzmocnieniem jest wewnętrzne wykończenie marynarek i płaszczy z linii Vistula Red. Użyte w nich zostały drukowane podszewki z motywem klasycznego moro w odcieniach głębokiej czerwieni lub drukowany filc używany pod kołnierzami marynarek z tym samym motywem.

Są to małe elementy, które powodują, że patrzymy na te rzeczy w trochę inny sposób. Nabierają one zdecydowanie bardziej oryginalnego charakteru i zachęcają do zabawy i spojrzenia na siebie z przymrużeniem oka. Ten mix soft casual’u z angielską klasyką i elementami militarnymi wzbogacony został o dodatki w postaci butów, toreb, krawatów, poszetek, kaszkietów i przeróżnych szali. Warto zwrócić uwagę na wysokie kozaki z linii Vistula Red lub wojskowe buty z klamrą powyżej kostki.

Kolekcje wszystkich trzech linii: Vistula, Lantier, Vistula Red pomimo tego, że są przeznaczone każda dla innego rodzaju odbiorcy, w ogólnym rozrachunku uzupełniają się i tworzą spójną całość.

Lista salonów dostępna na stronie www.vistula.pl