Tablet konkurencją dla innych mobilnych urządzeń?

Niewielkie gabaryty, elegancki design, obsługa gier 3D i dostęp do internetu – to najważniejsze cechy tabletów, które mogą doprowadzić do tego, że będą one wypierać inne urządzenia mobilne. Czy Polacy są już gotowi na tę rewolucję?

Tablet często jest odbierany jako elektroniczny gadżet, ale w rzeczywistości może być wykorzystywany zarówno do pracy, rozrywki, jak i codziennej komunikacji ze znajomymi. Urządzenie może z powodzeniem zastąpić netbooka, czytnik e-booków, przenośną konsolę do gier, a nawet samochodową nawigację. Polscy konsumenci zaczynają dostrzegać atuty tabletów, co odzwierciedla się w dużym wzroście popularności tego typu sprzętu.

Tablet konkurencją dla netbooka

Według szacunkowych danych, w 2012 rok sprzedaż tabletów ma być wyższa nawet niż netbooków. Z analiz przeprowadzonych przez Google wynika, że prawie połowa respondentów spędza więcej czasu korzystają z tabletu, niż pracując na laptopie.

Tablet może być funkcjonalnym narzędziem biznesowym. Specjaliści używają go na co dzień w pracy do m.in. korzystania z Internetu, tworzenia notatek, przeglądania prezentacji multimedialnych. Ponadto tablet daje możliwość prowadzenia prezentacji, dzięki opcji podłączenia do rzutnika. – Dostęp do internetu oraz wyjątkowa elastyczność systemu Android pozwalają na używanie go również podczas spotkań służbowych – przekonuje Tomasz Szacoń, przedstawiciel firmy Kiano, która oferuje ekonomiczne tablety przeznaczone dla biznesu.

Dzięki karcie SD można zwiększyć pojemność pamięci aż do 32Gb, natomiast bateria jest w stanie wytrzymać nawet 8 godzin, czyli dużo więcej niż w netbooku. Osoby, które nie przepadają za korzystaniem z panelu dotykowego, mogą zakupić specjalne klawiatury do tabletów. W ten sposób komfort korzystania z urządzenia staje się jeszcze większy.

Alternatywa dla czytników

Czytanie książek i czasopism w wersji elektronicznej zyskuje coraz większą popularność. Do tej pory do ich przeglądania używano głównie dedykowanego czytnika. Analizując możliwości tabletu i e-book readera, bezsprzecznie lepszy jest ten pierwszy. Główną przyczyną jest to, iż odczytywanie elektronicznych książek nie jest jego jedyną funkcją. Ponadto dostępność książek w formacie pdf jest dużo większa, niż książek na specjalne czytniki. Tablet pozwala korzystać z większej biblioteki, a dzięki podłączeniu zewnętrznego adaptera 3G, dostępnej wszędzie.

Wzrost popularności e-czasopism daje również przewagę tabletowi, który w przeciwieństwie do e-book readera, umożliwia połączenie z Internetem. W ten sposób każdy ma dostęp do najnowszych wydań interesujących go czasopism. – Dzięki dostępowi do sieci można nie tylko sprawdzać wydania internetowe gazet, ale korzystać z wykupionej prenumeraty ulubionego pisma. Dużym atutem jest również możliwość umieszczania w treści linków do innych stron internetowych lub tekstów – przekonuje Tomasz Szacoń z firmy Kiano.

Gry dla każdego

Tablet może być również konkurencją dla przenośnych konsoli do gier. System operacyjny Android, powszechnie stosowany w tabletach Kiano, umożliwia korzystanie bezpłatnie z setek gier, w przeciwieństwie do gier na konsole za które zapłacimy kilkadziesiąt złotych za jedną!

Intensywny rozwój tego systemu będzie stale zwiększał możliwości mobilnych urządzeń oraz dostęp do różnego rodzaju aplikacji. Funkcjonalności jest znacznie więcej niż w przenośnych konsolach, na których dostęp do gier jest ograniczony. Dodatkowy atut to wysokiej jakości dotykowy wyświetlacz, na którym tego typu rozrywka będzie zdecydowanie przyjemniejsza.

Zbędna nawigacja samochodowa

Funkcją niewątpliwie przydaną jest możliwość używania tabletu jako nawigacji samochodowej. Producenci tego typu sprzętu mają poważną konkurencję. W jednym urządzeniu skupione jest wiele funkcji, których nie znajdziemy w nawigacji GPS. Dzięki internetowi możemy nie tylko dotrzeć do konkretnego celu, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba szybko ściągnąć mapę danego kraju, obszaru na urządzenie. Dodatkowo można uzyskać aktualne informacje o objazdach i utrudnieniach na drogach, co pozwoli zaoszczędzić czas.

Źródło: Kiano

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu