Aquaform sponsoruje żużel

Firma Aquaform S.A. rozpoczęła współpracę sponsorską z zielonogórską drużyną żużlową Falubaz. Zawarcie umowy stanowi kontynuację dotychczasowego zaangażowania Aquaform w najpopularniejszy sport motorowy w Polsce.

Dotychczas wielkopolska firma wspierała indywidualnie autora największych sukcesów klubu – Rafała Dobruckiego. Ze względu na potencjał tkwiący w zawodnikach klubu oraz dużą popularność „czarnego sportu” czołowy w Polsce producent wyposażenia łazienek zdecydował się teraz na objęcie swoim patronatem całej drużyny.

Na podstawie podpisanego porozumienia firma Aquaform będzie wspierać finansowo Falubaz i Rafała Dobruckiego przez cały 2011 rok. Firma Aquaform zaprasza do odwiedzania stadionów ekstraligi żużlowej i oglądania relacji w TVP Sport.

Mecze Falubazu przyciągają na stadion średnio 15 tyś. fanów, a sama drużyna może poszczycić się 5-krotnym zdobyciem Drużynowego Mistrzostwa Polski. Klub ma na swoim koncie 58 medali rozgrywek żużlowych, w tym – 22 złote. W roku 2009 żużlowcy z Zielonej Góry ponownie wygrali walkę o mistrzostwo Polski. Sezon 2011 będzie ich 34 sezonem występów w ekstraklasie.

Mecze Ekstraligi żużlowej w obecnym jak i poprzednich latach transmituje na żywo Telewizja Polska za pośrednictwem kanału TVP Sport. Średnia oglądalność meczów ekstraligi żużlowej wynosi ok. 500 000 widzów.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu