Kultura Podwóra, czyli Hey Przygodo na warszawskiej Pradze

4 września będzie bez wątpienia należał do dni niezapomnianych. Stanie się tak za sprawą wydarzeń odbywających się przy ulicach Ząbkowskiej i Brzeskiej: KULmixTURY oraz Kultury Podwóra.

Ząbkowska KULmixTURA, czyli Praskie Spotkania z Kulturą, to najbarwniejsze warszawskie wydarzenie o charakterze kulturalnym na prawym brzegu Wisły i jedno z najważniejszych tego typu przedsięwzięć w stolicy. W roku 2010 w evencie uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób.

W tym roku, obok KULmixTURY będzie miał miejsce event, który zmieni oblicze Pragi. Organizowana przez Fundację Hey Przygodo, Fundację im. Zbyszka Cyganiewicza oraz klub Łysy Pingwin Kultura Podwóra to projekt, który ma na celu poszerzenie horyzontów praskiej młodzieży, a także umożliwienie uczestnictwa w kreowaniu i zrozumieniu kultury i sztuki.

Dzieci będą uczestniczyły w warsztatach graffiti, DJ-skich, raperskich, ping-ponga i wielu innych, związanych z szeroko pojętą kulturą hip-hopową (teren wydarzenia to boisko oraz plac przy SP nr 73 przy ul. Białostockiej).

Na scenie głównej boiska wystąpią DJ-e, tancerze, beatboy’e, a o godz. 15.00 ruszy scena muzyczna, na której zobaczymy artystów takich jak: Kapela Czerniakowska, Kariera, Vienio&Etos (wraz z pokazem deskorolkowców na rampie), THS Klika, Zarys Zdarzeń, Wigor, Trojak, Żółf i MOLESTA. Artyści w odmiennej estetyce, jednak połączeni wspólną ideą, oddadzą klimat dawnej oraz współczesnej Warszawy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu