Przejdź do treści

Koleje Mazowieckie promują czytelnictwo

Dojeżdżasz codziennie do pracy czy szkoły pociągiem? Korzystasz ze środków komunikacji miejskiej? Koleje Mazowieckie i Wydawnictwo Buchmann zapraszają do czytania książek w podróży i udziału w akcji promującej czytelnictwo. Akcja zostanie przeprowadzona w wybranych miastach w Polsce, a jej bohaterkami będą książki z  najnowszej serii wydawniczej Buchmanna – Fabryki Kryminału. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi, a także otrzymać gratisowy egzemplarz.

W ubiegłym roku aż 56% Polaków nie przeczytało ani jednej książki! Daleko nam do liderów czytelnictwa: Francuzów czy Czechów, wśród których odsetek czytających wyniósł odpowiednio 70% i blisko 80%.

Celem akcji Wydawnictwa Buchmann i Kolei Mazowieckich jest zwrócenie uwagi obecnych oraz przyszłych czytelników na wartości, jakie niosą ze sobą książki oraz fantastyczną przygodę, jaką może być lektura podczas podróży. Książki Fabryki Kryminału, łączą oba te aspekty poprzez wartką, trzymającą w napięciu akcję, wyraziste postaci bohaterów oraz znakomity styl najlepszych autorów gatunku.

– Spółka Koleje Mazowieckie, nie po raz pierwszy, zaangażowała się w akcję promującą czytelnictwo,. W 2005 roku, w ramach projektu „Twoja Kolej na książkę”, zachęcaliśmy do czytania oraz kupowania książek na prezenty dla najbliższych. Dobra książka może doskonale umilić czas podróży do pracy, czy szkoły, dlatego kontynuując działania związane z promocją czytelnictwa, włączamy się w promocję nowego cyklu wydawnictwa Buchmann, pt. Fabryka Kryminału – mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Spółki Koleje Mazowieckie.

Aby wziąć udział w promocji i otrzymać  darmowe egzemplarze powieści kryminalnych, warto znaleźć się na początku września w okolicach peronów: dworca Łódź Fabryczna, Kraków Główny, Warszawa Zachodnia, a także warszawskiego metra.

W ramach akcji promującej czytelnictwo, pojawią się również m.in. reklamy zewnętrzne, kampania radiowa oraz szereg konkursów na stronach i profilach portali społecznościowych.