Koleją na spacer

Wakacje co prawda się kończą, niemniej jednak warto przedłużyć je i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez miasta województwa mazowieckiego. W wybranych kasach biletowych Kolei Mazowieckich są już dostępne ulotki „Koleją na spacer” prezentujące atrakcje: Łowicza, Nowego Dworu Mazowieckiego, Płocka, Sochaczewa i Żyrardowa.

Mazowsze to region, w którym na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji. Kusi bogatą ofertą imprez kulturalnych, rozrywkowych i kryje wiele urokliwych miejsc.

– „Koleją na spacer” to propozycja aktywnego wypoczynku połączonego z poznaniem ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podróżując Kolejami Mazowieckimi. – mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Spółki Koleje Mazowieckie – Koleje Mazowieckie realizują projekt „Koleją na spacer” od 2009 r. W ramach projektu, we współpracy z wybranymi urzędami miejskimi, przygotowywane są ulotki prezentujące atrakcyjne miejsca oraz kalendaria imprez organizowanych na Mazowszu.

Gdzie warto jechać we wrześniu:

  • Łowicz – 18 września podczas festiwalu dobrej żywności Książęce Jadło będzie można spróbować łowickiego bigosu, a także spotkać się z Robertem Makłowiczem.
  • Płock – w weekend 17 – 18 września, odbędą się Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim – Memoriał Juliusza Zawieckiego.
  • Sochaczew – w każdą sobotę do 26 września, z Muzeum Kolei Wąskotorowej można się wybrać pociągiem muzealnym na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej.
  • Nowy Dwór Mazowiecki – Twierdza Modlin to gwarancja zobaczenia najdłuższego budynku wojskowego w Europie – rosyjskich koszar wojskowych.
  • Żyrardów – w tym mieście można odpocząć w „Najpiękniejszym Parku Mazowsza” – Parku im. Karola Augusta Dittricha.

W ulotkach zamieszczone zostały także propozycje tras rowerowych i pieszych biorących początek w Łowiczu, Nowym Dworze Mazowieckim, Płocku, Sochaczewie oraz Żyrardowie. Trasy zostały zaczerpnięte z Turystycznego Serwisu Kolei Mazowieckich KOLEJOWSKAZ.

Ulotki są dostępne w kasach biletowych Kolei Mazowieckich na stacjach kolejowych: Warszawa Wschodnia, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota, Warszawa Zachodnia oraz Warszawa Wileńska.