„Zdrowa krowa” w Internecie

SM Spomlek uruchomiła nowy serwis ZdrowaKrowa.pl (www.zdrowakrowa.pl), adresowany do hodowców bydła mlecznego i producentów mleka. Jest on jednym z elementów ogólnopolskiego programu „Zdrowa Krowa”.

Szczególną zaletą serwisu jest możliwość zadawania przez użytkowników pytań wybitnym ekspertom skupionym wokół projektu. Jest on też bogatą bazą wiedzy, nieustannie rozbudowywaną o wyniki badań prowadzonych w ramach programu.

Serwis internetowy ZdrowaKrowa.pl jest w pełni poświęcony zagadnieniom hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka. Przejrzysta i intuicyjna formuła strony sprawia, że użytkownicy z łatwością znajdą poszukiwane przez siebie informacje i porady. Ich autorami są specjaliści ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła Mlecznego i Producentów Mleka. Usługa „Zapytaj Eksperta” daje możliwość zadania pytania fachowcom. Strona posiada również zakładkę z ogłoszeniami użytkowników, gdzie każdy z nich może zamieścić swój anons. Podstrona „Biblioteka” zawiera interesujące artykuły i akty prawne, które znać musi każdy hodowca.

Program „Zdrowa Krowa” – Forum ekspertów i hodowców, jest pierwszą i jedyną w Polsce inicjatywą integrującą środowiska naukowe, ekspertów z różnych dziedzin, m. in. przedstawicieli przetwórców mleka, służb weterynaryjnych, zootechników, żywieniowców, pracowników naukowych – z doświadczeniem hodowców bydła i producentów mleka. Głównym celem programu jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń oraz udostępnienie ich jak najszerszej grupie odbiorców. Dzięki niemu producenci mleka mają szansę na dostęp do najnowszych osiągnięć naukowych w zakresie produkcji mleka i hodowli krów. Priorytetowymi obszarami programu „Zdrowa krowa” są;

a) ekonomika produkcji;

b) profilaktyka zdrowotna w stadach krów mlecznych;

c) doradztwo zootechniczno – żywieniowe.

W ramach projektu prowadzone są równocześnie działania skierowane do wszystkich hodowców bydła mlecznego oraz przetwórców mleka (m.in. za pośrednictwem strony internetowej www.zdrowakrowa.pl), jak również działania zamknięte, przeznaczone wyłącznie dla dostawców SM Spomlek.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu