Zakład Air Products w Siewierzu otrzymał prestiżową europejską złotą nagrodę stowarzyszenia EIGA w dziedzinie bezpieczeństwa

Zakład w Siewierzu należący do Air Products, największego dostawcy gazów technicznych w Polsce, otrzymał europejską złotą nagrodę stowarzyszenia EIGA (European Industrial Gases Association – Europejskie Stowarzyszenie Gazów Technicznych), która jest najbardziej prestiżową nagrodą w tej branży, przyznawaną za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa.

Zakład Air Products w Siewierzu otrzymał złotą nagrodę stowarzyszenia EIGA za 1 500 000 przepracowanych godzin bez wypadków powodujących straty w czasie pracy zakładu.

To najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez stowarzyszenie EIGA za 15 kolejnych lat lub 1 milion przepracowanych godzin bez wypadków powodujących straty w czasie pracy zakładu. Złota nagroda stowarzyszenia EIGA po raz kolejny przyznana zakładowi Air Products w Siewierzu, potwierdza jego funkcjonowanie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w branży oraz zaangażowanie firmy na tym polu. Zakład Air Products w Siewierzu został uhonorowany tą nagrodą także w ubiegłym roku.

„Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów dla firmy Air Products. Działamy odpowiedzialnie, dlatego też chcemy zapewnić całkowitą zgodność funkcjonowania Air Products ze światowymi standardami bezpieczeństwa. Organizujemy dla pracowników liczne szkolenia oraz stale informujemy ich o zasadach bezpieczeństwa, ponieważ tylko wspólny wysiłek może zapewnić nam osiąganie zamierzonych celów. Poza respektowaniem wymogów obowiązujących w całej branży, ustalamy także wewnętrznie bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa pracy w naszych zakładach. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych pracowników, ponieważ to właśnie dzięki ich zaangażowaniu udało nam się uzyskać ten wynik, doceniony przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Gazów Technicznych (EIGA)” – powiedział Tadeusz Świerkosz, menedżer ds. bezpieczeństwa, Air Products.

W uznaniu dla dostosowania standardów operacyjnych do najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i środowiska pracy (Environmental Health and Safety), Europejskie Stowarzyszenie Producentów Gazów Technicznych (EIGA) przyznało złotą nagrodę w dziedzinie bezpieczeństwa także innemu europejskiemu zakładowi Air Products, zlokalizowanemu w Aberdeen w Szkocji. Nagrodę przyznano za 50 kolejnych lat bez wypadków powodujących straty w czasie pracy zakładu. Jest to następny wyraz uznania dla zaangażowania Air Products w zapewnianie bezpieczeństwa w środowisku pracy oraz potwierdzenie osiągnięć firmy na tym polu.

„Dzięki temu, że Air Products stale działa zgodnie z i w oparciu o te wysokie standardy bezpieczeństwa, korzyści odnoszą nasi pracownicy, klienci, dostawcy oraz lokalne społeczności” – dodał Tadeusz Świerkosz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu