Serwis STS w smartfonach

Wiodąca polska firma bukmacherska Star-Typ Sport (STS) zaprezentowała swoim klientom mobilną wersję strony internetowej www.sts.pl. Projekt zrealizowała uznana krakowska spółka technologiczna Mobile Experts.

m.sts.pl to mobilny serwis internetowy, gdzie klienci bukmachera mogą zapoznać się z jego ofertą zakładów wzajemnych, sprawdzić wyniki meczów na żywo oraz dodatkowo odnaleźć na mapie punkty stacjonarne, gdzie bezpośrednio mogą zawrzeć zakład.

Jest to bardzo ważny projekt, przede wszystkim ze względu na rozwój branży bukmacherskiej i fakt, że wkrótce zakłady wzajemne będzie można zawierać drogą elektroniczną. Serwis został stworzony przez Mobile Experts, dla której jednym z podstawowych obszarów działalności jest tworzenie zaawansowanych aplikacji mobilnych oraz świadczenie na ich bazie kompleksowych usług w zakresie mobilnych kanałów dostępu. Firma zrealizowała wiele projektów w kraju i za granica m.in. dla Komendy Głównej Policji, GUSu, Orange czy NK.pl.

Przygotowanie wersji mobilnej serwisu to wynik wnikliwej analizy zachowań internautów i dynamicznie rozwijającego się rynku smartfonów. Staramy się iść zgodnie z trendami rynkowymi, które mówią, że w najbliższej przyszłości głównie dzięki urządzeniom mobilnym będziemy komunikować się z Internetem.  Chcemy pokazać, że jesteśmy liderem branży, nie tylko dzięki ilości punktów stacjonarnych, ale też dzięki myśleniu w długookresowych perspektywach – mówi Mateusz Juroszek, członek zarządu Star-Typ Sport. Serwis m.sts.pl to tylko oczywiście część naszych planów związanych z rozwojem w dziedzinie mobilnej. Po uzyskaniu koncesji Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych drogą internetową, planujemy rozbudowę o aplikacje dedykowane na platformy w systemach iOS i Android, dzięki którym nasi klienci nie tylko będą mieli bezpośredni dostęp do oferty, ale przede wszystkim będą mogli zawrzeć zakład przy użyciu swojego smartfona – dodaje Juroszek. Zdecydowaliśmy się na wybór Mobile Experts na wykonawcę tego projektu nie tylko dlatego, iż krakowska firma posiada doskonałe referencje, ale głównie ze względu na innowacyjne rozwiązania, które może nam zaproponować – kończy Juroszek.

Głównym założeniem prac programistycznych było maksymalne uproszczenie interfejsu, tak aby użytkownicy z największą łatwością mogli znaleźć interesujące ich informacje – tłumaczy Robert Geruszczak, Dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu Mobile Experts. Prawdziwym wyzwaniem będzie jednak przygotowanie w pełni funkcjonalnej aplikacji natywnej na dwie najpopularniejsze platformy – iOS i Android – dodaje Geruszczak.

Mobilna wersja serwisu STS dostępna jest pod adresem m.sts.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu