Przejdź do treści

Wizz Air rozpoczyna akceptację kart Maestro

MasterCard Europe i Wizz Air ogłaszają, że karty Maestro są akceptowane przez największą nisko-kosztową i nisko-taryfową linię lotniczą w Europie Środkowej-Wschodniej przy dokonywaniu zakupu biletów i usług na stronie internetowej wizzair.com.

„Rozpoczęcie akceptacji kart Maestro przez Wizz Air było jednym z najczęstszych życzeń ponad 120 milionów europejskich konsumentów, którzy otrzymali okazję od swoich banków na zakupy on-line z bezpieczną kartą Maestro. Wizz Air stał się partnerem w przyjmowaniu płatności przy użyciu Maestro na swojej stronie internetowej, dzięki czemu ułatwił życie milionom posiadaczy kart w Europie, którzy chcą cieszyć się szybkością, bezpieczeństwem i wygodą płatności on-line za pomocą karty”- powiedział Robert Nemcsics, regionalny menager MasterCard Europe, odpowiedzialny za rozwój sieci akceptacji kart.

„Zdecydowana większość z ponad 10 milionów pasażerów, których przewieźliśmyw ubiegłym roku dokonała zakupu biletów na naszej wygodnej, bezpiecznej i szybkiej stronie wizzair.com. Poprzez umożliwienie dokonywania płatności on-line dla posiadaczy kart Maestro, kontynuujemy poszerzanie dostępności do naszych wyjątkowo korzystnych taryf i produktów dla coraz większej liczby zadowolonych klientów” – powiedział Attila Dankovics, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w Wizz Air.

Maestro e-commerce szybko rozwija się w całej Europie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba transakcji on-line przy użyciu kart Maestro wzrosła ponad dwukrotnie za sprawą zakupów dokonywanych przez konsumentów w ponad 48 krajach, na ponad 13 000 stron internetowych detalistów.

źródło/autor: Wizz Air