Start szkoleń Akademii Euro

Połowa miejsc na szkolenia w ramach Akademii Euro została już rozdysponowana. 22 sierpnia w Gdańsku pierwsza grupa uczestników rozpoczęła kurs języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Zajęcia obejmą 60 godzin lekcyjnych i będą odbywały się dwa razy w tygodniu. W przyszłym tygodniu rozpoczynają się szkolenia w regionie dolnośląskim, a od 5 września w mazowieckim. Wszyscy, którzy myślą o podniesieniu swoich kwalifikacji w ramach Akademii Euro powinni jak najszybciej odwiedzić stronę internetową www.akademiaeuro.pl. Warto to zrobić tym bardziej, że szkolenia dla uczestników są bezpłatne.

Akademia Euro to system szkoleń dla osób, które będą miały bezpośredni kontakt z turystami odwiedzającymi Polskę podczas EURO 2012 – w czerwcu 2012 roku i w latach kolejnych. Inicjatorem projektu jest PL.2012, spółka celowa Ministra Sportu i Turystyki, a jest on realizowany  wspólnie z Urzędami Marszałkowskimi Województw: Dolnośląskiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego i Mazowieckiego. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

W programie szkoleń znajdzie się, poza nauką języka angielskiego, wiedza z zakresu różnic międzykulturowych, profesjonalna obsługa klienta, najważniejsze informacje na temat Euro 2012 oraz wiedza na temat atrakcji turystycznych poszczególnych regionów. Kursy językowe Akademii Euro prowadzą doświadczeni lektorzy EMPIKU, a pozostałe zajęcia trenerzy firmy PM Group. Szkolenia będą prowadzone w dwóch cyklach: od sierpnia i września do grudnia 2011 roku i od stycznia do maja 2012 r.

„Zajęcia z języka angielskiego będą odbywały się w małych grupach, co pozwoli na szybkie zdobycie umiejętności językowych. W ramach szkolenia omawiane będą też zagadnienia dotyczące komunikacji z klientem, a także zwroty idiomatyczne i wyrażenia niezbędne w bezpośrednim kontakcie z gościem z zagranicy” – mówi Monika Jakubiak, Kierownik Strategiczny Akademii Euro. „Wszystkie szkolenia prowadzone będą metodami aktywnymi, angażującymi uczestników do szybkiego uczenia się. Szkolenia zostały poprzedzone badaniem potrzeb, są więc dostosowane do oczekiwań grupy docelowej”

Rekrutacja do projektu będzie trwała do końca września. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do Regionalnych Biur Akademii Euro, lub poprzez stronę internetową www.akademiaeuro.pl.

źródło/autor: PL.2012

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu