Platforma WP.tv w telewizorach z przeglądarką WWW

Wirtualna Polska uruchomiła „zPilota” – usługę, dzięki której widzowie mogą oglądać wszystkie materiały z najpopularniejszej telewizji internetowej*, WP.tv, na ekranie odbiornika telewizyjnego. Bezpłatnie, wygodnie i z możliwością łatwej nawigacji za pomocą pilota.

Funkcjonalność dostępna jest we wszystkich telewizorach posiadających przeglądarkę internetową z obsługą technologii Adobe Flash. To pierwsze tego typu, „przeglądarkowe” rozwiązanie na polskim rynku serwisów oferujących treści wideo „na żądanie”.

Usługa Wirtualnej Polski, dostępna pod adresem zPilota.wp.tv, skierowana jest do wszystkich widzów, którzy cenią sobie komfort i chcą korzystać z bezpłatnych, wysokiej klasy materiałów wideo, „na żądanie” i na dużym ekranie TV. Użytkownik nie musi instalować aplikacji, widgetów, ani zmieniać ustawień w odbiorniku TV. Wystarczy podłączony do Internetu telewizor z przeglądarką obsługującą technologię Flash. Co więcej, to kolejna, poza wersją mobilną i widgetem dedykowanym na telewizory Samsunga, wersja serwisu WP.tv, przeznaczona na urządzenia inne niż komputer.

WP.tv od początku jest zdecydowanym liderem wśród telewizji internetowych w Polsce. Olbrzymia, blisko 3-milionowa oglądalność*, wynika nie tylko ze stałego zapewniania widzom bezpłatnych, autorskich, wysokiej klasy materiałów w systemie „na żądanie”, w dowolnym, wybranym przez użytkownika, czasie i miejscu. Zadbaliśmy o wygodę internauty i nieustannie rozszerzamy pola eksploatacji o kolejne, popularne i lubiane nośniki. WP.tv jest więc dostępna nie tylko na ekranie komputera, w wersji mobilnej i w telewizorach Samsung Smart TV. Teraz umożliwiliśmy oglądanie wideo WP.tv we wszystkich obecnych na rynku odbiornikach TV z Internetem, z wbudowaną przeglądarką WWW, bez względu na markę i typ telewizora – mówi Łukasz Skalik, Kierownik Działu WP.tv i Multimedialnego Wsparcia Portalu

Co ważne, korzystanie zPilota jest bardzo proste, odbywa się w całości za pomocą kilku klawiszy pilota telewizyjnego. Istotne jest także to, że usługa zapewnia dostęp do wszystkich materiałów z WP.tv.

Położyliśmy duży nacisk na zaprojektowanie prostego i intuicyjnego interfejsu. Nawigacja możliwa jest za pomocą pięciu klawiszy – czterech kursorów i przycisku OK. Oczywiście zPilota jest dostępny również w komputerach i myślę, że wielu użytkownikom właśnie ta wersja przypadnie do gustu – jest wygodna i posiada tylko najbardziej istotne funkcjonalności – mówi Andrzej Kiesz, Kierownik Działu Projektów WWW Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za wdrożenie projektu. – Istotnym czynnikiem blokującym dystrybucję treści na urządzenia connectedTV jest bardzo duża liczba różnych platform Smart TV, co sprawia, że konieczne jest dostosowywanie aplikacji lub widgetów do każdego środowiska. Liczymy na to, że przeglądarka stanie się wkrótce standardem i jednocześnie częścią wspólną każdej z tych platform.

Materiały wideo podzielone są na kategorie tematyczne, m.in.: najnowsze, wiadomości, sport, moto, to się wytnie (zPilota to także dostęp do wszystkich filmów z popularnej witryny z amatorskimi produkcjami – tosiewytnie.pl), itd. Usługa ma też wbudowaną wyszukiwarkę materiałów wideo.

Internet z premedytacją wykorzystuje szklany ekran do ekspansji. Telewizory wraz z aktywnymi przeglądarkami internetowymi to wyraźny trend i technologia jutra. Mamy dziś do czynienia ze zmianą potrzeb tradycyjnego telewidza, który sam decyduje o tym, co, kiedy i w jakiej kolejności zobaczy. Oczekuje on również, że zobaczy na ekranie swojego telewizora produkcje zbliżone do tych oglądanych w Internecie, krótkie, szybkie, dynamiczne – mówi Łukasz Skalik, Kierownik Działu WP.tv i Multimedialnego Wsparcia Portalu – Od dłuższego czasu obserwujemy też swoistą ucieczkę kontentu z TV do Internetu. – dodaje.

http://zPilota.wp.tv

http://wp.tv

*2 805 130 RU, za: badanie Megapanel, PBI/Gemius, VI 2011

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu