DM BOŚ S.A. uruchamia bossaTraderPRO

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. udostępnia inwestorom zaawansowaną aplikację do szybkiego tradingu na giełdzie – bossaTraderPRO. Dzięki niej, klienci DM BOŚ będą uruchamiać zlecenia np. na kontrakty FW20 na podstawie notowań indeksu WIG20 czy innego instrumentu. Do bossaTraderPRO dołączono również, egzekutor zleceń oraz bibliotekę NOL Wrapper.

Pierwowzorem bossaTraderPRO jest aplikacja IS-Trader, która zwyciężyła w konkursie na najlepsze narzędzie dla inwestorów giełdowych organizowanym przez DM BOŚ S.A.

Nagrodzona aplikacja ujęła nas przyjaznym interfejsem oraz zleceniami z dodatkowymi warunkami. Dodaliśmy do niej kilka naszych pomysłów i osiągnęliśmy produkt, który już w czasie pilotażu spotkał się z pozytywnym przyjęciem wśród inwestorów – powiedział Michał Wojciechowski, Doradca Zarządu DM BOŚ.

Uruchomiona dziś aplikacja umożliwia obsługę zleceń Trailing Stop, OCO (One Cancel Other), IF OCO, DDA (Do Dyspozycji Automatu) zarówno na rynku akcji, jak i derywatów, ustawianie dodatkowych warunków wykonania lub anulowania na poszczególnych zleceniach np. na kurs wybranego waloru lub status określonego zlecenia.

Inwestor może np. uzależnić złożenie lub anulowanie zlecenia na akcje od sytuacji na kontrakcie lub indeksie. Można również uzależnić uaktywnienie jednego zlecenia od statusu innego – dodaje Wojciechowski.

Zlecenia DDA (Do Dyspozycji Automatu) dzielą dyspozycję inwestora na kilka mniejszych i przesyłają je na giełdę w oznaczonym czasie. Może być to szczególnie przydatne w przypadku większych ilości akcji, których sprzedaż jednym zleceniem mogłaby zachwiać rynkiem.

Do aplikacji bossaTraderPRO dołączyliśmy także bibliotekę NOLWrapper, upraszczająca zastosowanie bossaAPI w aplikacjach pisanych w językach wykorzystujących technologie Microsof .NET jak np. VB.NET czy C#- – podasumowuje Wojciechowski.

Czym jest bossaAPI

Interfejs programowania aplikacji (bossaAPI) do platformy transakcyjnej bossa.pl. umożliwia posiadaczom rachunków maklerskich w DM BOŚ podłączenie do serwisu bossa.pl własnego, zewnętrznego oprogramowania transakcyjnego. BossaAPI daje możliwość uruchomienia automatycznego systemu, który będzie obserwował rynek w poszukiwaniu okazji do inwestowania. Wystarczy, że użytkownik zaloguje się na bossa.pl i uruchomi swoje oprogramowanie, a stworzony przez niego algorytm będzie składał i anulował zlecenia, zawierał transakcje, kontrolował ryzyko. BossaAPI korzysta ze standardu komunikacji FIXProtocol, używanego przez większość instytucji finansowych na świecie, dzięki czemu może być łatwo zintegrowana z ich oprogramowaniem.

Więcej na bossa.pl i facebook.com/bossafx

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu